Guillermo del Toro nie boi się ciemności. Ani debiutantów

Guillermo del Toro - reżyser "Hellboya" i "Labiryntu Fauna" - wyprodukuje ekranową wersję amerykańskiego horroru telewizyjnego "Don't be afraid of the dark"

Wielbiciele wyobraźni del Toro mogą już szykować się na kolejną ucztę. Film, powstający w Miramax, ma opowiadać o młodej dziewczynie, która wkrótce po zamieszkaniu z ojcem i jego nową dziewczyną, odkrywa pod schodami złowrogie stwory. Czy te stwory realnością dorównają młodszym dzieciom del Toro?

Prawdopodobnie tak, gdyż reżyserią filmu ma zająć się drugi zdolny artysta - Troy Nixey, odpowiedzialny za rysunki do komiksów "Batman Zagłada Gotham" i "Matrix".

-Praca z Guillermo zawsze była moim marzeniem, to mój ulubiony filmowiec - wyznał Nixey -Nie miałem pojęcia, że ziści się to już przy pierwszym projekcie. Wiara studia Miramax we mnie jest wszystkim czego debiutujący reżyser może oczekiwać.

Pierwowzór projektu del Toro powstał w 1977 roku, wyreżyserował go John Newland. Film szybko zdobył status dzieła kultowego. Możemy spodziewać się, że tak też będzie w przypadku produkcji del Toro. W końcu, jak już zdołał przekonać kinomaniaków na całym świecie, pod jego reką fantastyczne stwory ożywają!