Stanisław Soyka zadebiutuje na dużym ekranie

Stanisław Soyka zagra w filmie Doroty Kędzierzawskiej "Jutro będzie lepiej"

Stanisław Soyka, znany wokalista i kompozytor, zgodził się rozpocząć przygodę z aktorstwem. Będziemy mogli oglądać muzyka w najnowszym filmie reżyserki "Pora Umierać" . Ma w nim zagrać policjanta. Jednak piosenkarz nie przyjął tej roli od razu: Zaskoczyła mnie propozycja Doroty Kędzierzawskiej. Zrazu odmówiłem przekonany, że nie potrafię być nikim innym poza sobą. Zaintrygował mnie jednak temat filmu, a ostatecznie przekonał fakt, że Dorota Kędzierzawska ma doświadczenie w prowadzeniu dzieci i "naturszczyków". Oddałem się więc do dyspozycji Pani Reżyser z duszą na ramieniu i w pełnym skupieniu. Jestem dobrej myśli - powiedział Soyka.

"Jutro będzie lepiej" to historia o trzech nieletnich wędrowcach i ich marzeniach. Bezdomni chłopcy z rosyjskiego miasta postanawiają udać się w podróż do Polski. Zdjęcia do filmu mają być realizowane na Suwalszczyźnie, w Aleksandrowie Kujawskim i Przemyślu.

Film jest koprodukcją polsko-japońską. Japończycy, którzy wcześniej dystrybuowali film "Jestem", tym razem nie tylko sprowadzą film na rynek azjatycki, ale i wspomogą jego produkcję oraz promocję. Zdjęcia do "Jutro będzie lepiej" ma zrealizować stały współpracownik Doroty Kędzierzawskiej - Artur Reinhart.