Russell Crowe zagra Dr Watsona?

Russell Crowe prawdopodobnie zagra Dr Watsona w filmie Guy'a Ritchiego o Sherlocku Holmesie

Guy Ritchie - mąż Madonny - realizuje film o przygodach Sherlocka Holmesa, w którym Robert Downey Jr. zagra sławnego detektywa, zaś Russel Crowe być może wcieli się w rolę jego oddanego przyjaciela i kronikarza Dr Watsona. Wiadomo, że zarówno Ritchie jak i Crowe są zainteresowani współpracą, ich prawnicy muszą tylko uzgodnić szczegóły.

Australijski aktor znajdzie czas na rolę Watsona, gdyż chwilowo wstrzymane zostały prace nad filmem "Nottingham" Ridley'a Scotta, w którym gra jedną z głównych ról - szeryfa Nottingam rywalizującego ze szlachetnym rozbójnikiem o względy Marion (Sienna Miller). Jak donosi brytyjski dziennik "The Sun" istnieją pogłoski, że zdjęcia do filmu o przygodach Robin Hooda zostały przerwane, gdyż Ridley Scott "poszukuje zieleńszych liści" do średniowiecznego lasu, w którym rozgrywa się akcja filmu.

Twórcy filmu o Sherlocku Holmesie, bohaterze popularnych powieści i opowiadań Sir Artura Connan Doyle'a, nie zamierzają z pietyzmem traktować tradycyjnych opowieści o sprytnym detektywie. Ich wersja historii będzie unowocześniona, a główny bohater ma posługiwać się Kung Fu. Crowe grał ostatnio detektywów w filmach "American Gangster" Ridley'a Scotta i "Tenderness" Johna Polsona, możemy więc przypuszczać, że i z rolą pomocnika Holmesa poradzi sobie znakomicie. Chcesz co tydzień dostawać informacje o premierach kinowych prosto na Twoją skrzynkę?