Brad Pitt wspiera prawa gejów

Gwiazdor znany ze swojego społecznego zaangażowania tym razem postanowił poprzeć prawo do homoseksualnych małżeństw

Pitt przekazał 100 tysięcy dolarów na fundusz walczący z tzw. Proposition 8. Proposition 8 chce zakazać w Kalifornii homoseksualnych małżeństw. Aktor pobił tym samym rekord: został celebrytem, który przekazał funduszowi największą jak do tej pory sumę.

Każdy ma prawo do godnego życia, a w Stanach nie powinno być miejsca na dyskryminację. Opowiadam się za równouprawnieniem i przeciwko Proposition 8 - tak aktor uzasadnił swoją inicjatywę.

Jennifer Kerns, rzeczniczka jednej z organizacji wspierających Proposition 8, ProtectMarriage, powiedziała za to: Szanujemy prawo Pitta do angażowania się w politykę, ale nie sądzimy, żeby był on autorytetem w sprawach małżeństwa.

Tak Kern odniosła się do faktu, że gwiazdor pozostaje w nieformalnym związku z Angeliną Jolie.

Już wcześniej wielokrotnie aktor komentował ten fakt. W 2006 roku powiedział magazynowi "Esquire": Angie i ja zastanowimy się nad tym, czy chcemy zawrzeć związek małżeński, jak tylko wszyscy inni ludzie, którzy tego pragną, będą mogli w naszym kraju legalnie brać śluby.

4 listopada w głosowaniu Amerykanie zdecydują, czy homoseksualne małżeństwa mogą być zawierane w majestacie prawa. Może również wtedy dowiemy się o dacie ślubu Brangeliny?

Wygraj filmowe hity na DVD KONKURS