Kolejny film o nastolatkach powtórzy sukces "Juno"?

Niezależne filmy wielokrotnie udowadniały, że z powodzeniem mogą walczyć z komercyjnymi produkcjami o popularność wśród widzów. Niedawno prawdziwą furorę w amerykańskich kinach robił młodzieżowy komediodramat "Juno". Czy "Nick and Norah's Infinite Playlist" uda się powtórzyć sukces obrazu Jasona Reitmana?

Film w reżyserii Petera Solletta, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Rachel Cohn i Davida Levithana o tym samym tytule, debiutuje właśnie na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych. Główne role grają w nim Michael Cera (Bleeker z "Juno" ) oraz Kat Dennings ( "40-letni prawiczek" ).

Nick i Norah to dwoje młodych ludzi, mających za sobą dotkliwe miłosne zawody, którzy spotykają się pewnej nocy na koncercie w Nowym Jorku. Chociaż wydaje się, że Nicka i Norah łączą jedynie muzyczne gusta, tak zaczyna się ich znajomość i niesamowita podróż przez Manhattan.

Twórca "Nick and Norah's Infinite Playlist" już wcześniej podejmował w swoich filmach problemy młodych ludzi. Trzydziestodwuletni reżyser debiutował w 2000 roku docenionym w Cannes krótkometrażowym dramatem "Five Feet High and Rising", opowiadającym o doświadczeniach dorastającego dwunastolatka, Victora. Bohater o tym samym imieniu pojawił się również w kolejnym filmie Solletta, już pełnometrażowym "Raising Victor Vargas" (nominowanym w pięciu kategoriach do Independent Spirit Award).

Pierwsze reakcje recenzentów na "Nick and Norah's Infinite Playlist" były mieszane. Część dziennikarzy dostrzegła niewątpliwy potencjał, magię i urok tej romantycznej historii, porównując scenariusz Lorene Scafarii do oscarowej fabuły Diablo Cody . Doceniono również wysiłki reżysera w poprowadzeniu młodych aktorów oraz niebanalne dialogi. Pozostali uznali film Solletta jedynie za kolejną przesłodzoną komedyjkę ze zbyt dużymi ambicjami.

Już wkrótce przekonamy się, jaką ocenę "Nick and Norah's Infinite Playlist" wystawią amerykańscy widzowie.

kapryśny

Więcej o: