W czasie festiwalu widzowie obejrzą kilkanaście pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, w większości będą to polskie premiery. Organizatorzy przypomną również arcydzieła wietnamskiej kinematografii takie jak "Poganiacz bawołów" w reżyserii Minh Nguyen-Vo, czy "Schyłek lata" (reż. Tran Anh Hung).
Z najnowszych pozycji wietnamskiej kinematografii godny polecenia jest wielokrotnie nagradzany film "Sowa i wróbel" w reżyserii Stephane Gaugera. Widz śledzi tu losy małej, bardzo zaradnej dziewczynki - Lan. Rodzice Lan nie żyją, a jej wychowaniem zajął się zły wuj. Wykorzystuje on kilkulatkę do pracy w swojej fabryce; Lan ucieka zatem do miasta i sama zaczyna o siebie dbać. Pomaga jej w tym poznana przypadkiem stewardessa oraz opiekun słoni z ZOO...
Uwagę warto zwrócić również na "Daleko od Wietnamu" - antywojenny film z 1967 roku, którzy wspólnie zrealizowali najważniejsi twórcy Nowej Fali. Autorzy poszczególnych noweli w "Daleko od Wietnamu" to m.in. Claude Lelouch, Alain Resnais, Agnes Varda i Jean-Luc Godard.
Dokumenty przypomną widzom historię Stadionu X-lecia. W tej sekcji zostanie pokazany między innymi wyjątkowy "Usłyszcie mój krzyk" Macieja Drygasa - film poświęcony Ryszardowi Siwcowi, który podpalił się na Stadionie w czasie dożynek w 1968 roku.
Ponadto festiwal przybliży klasyki polskiego kina wietnamskiej publiczności. Z wietnamski napisami zostaną wyświetlone: "Miś", "Człowiek z żelaza", 'Trzy kolory. Biały" .
Festiwal potrwa w Warszawie do 5 października, a potem pojedzie do Łodzi, Gdańska, Katowic i Krakowa. Tutaj możecie zapoznać się z jego pełnym programem.