Anne Hathaway wraca z odwyku

Anne Hathaway poznaliśmy już jako nieśmiałą nastolatkę, która niespodziewanie okazuje się księżniczką, ambitną stażystkę wkraczająca w świat mody, zakochaną Jane Austen czy piękną agentkę z tajnej organizacji rządowej. Jednak Jonathan Demme, twórca 'Milczenia owiec', postanowił obsadzić aktorkę w zupełnie innej roli

W skromnej produkcji " Rachel Getting Married " Anne Hathaway zagrała Kym - byłą modelkę, która po kuracjach odwykowych wraca do domu na ślub swojej siostry. Pojawienie się czarnej owcy psuje sielankową atmosferę weekendu : sprawia, że dają o sobie znać wzajemne pretensje i napięcia narastające przez lata pomiędzy członkami pozornie szczęśliwej rodziny.

Gwiazda przeboju "Diabeł ubiera się u Prady" stworzyła tym razem kreację odmienną od ról, z jakich zapamiętali ja widzowie . Na tle postaci granych dotychczas przez Hathaway Kym wyróżnia się nie tylko wyglądem "niegrzecznej dziewczynki", ale i wybuchowym charakterem. Jest nieprzewidywalna, sarkastyczna, miewa napady złości, a przy tym podejmuje desperackie próby dostosowania się do oczekiwań otoczenia. Niepokorne oblicze aktorki zaskakuje nietypową dla jej gry intensywnością środków wyrazu. W 2005 roku Hathaway wystąpiła co prawda w odważnym dramacie sensacyjnym "Spustoszenie", przyglądającym się życiu zblazowanych nastolatków z bogatych rodzin, ale film trafił wyłącznie do dystrybucji na DVD.

Dramat "Rachel Getting Married" powstał na podstawie scenariusza autorstwa Jenny Lumet (córki znanego reżysera Sydneya), chwalonej przez recenzentów za fantastyczne ujęcie napiętych relacji rodzinnych oraz niezwykłą szczerość . Demme, powracający po kilku latach przerwy do filmu fabularnego, umiejętnie wykorzystał potencjał tej niezwykle autentycznej, pełnej emocji historii. Ciepłe słowa padały również pod adresem aktorów partnerujących Hathaway: Debry Winger, Rosemarie DeWitt czy Billa Irwina.

Obraz Demme'a, który znalazł się w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Wenecji , zadebiutował w ostatni piątek na ekranach wybranych kin w Stanach Zjednoczonych i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wystarczy powiedzieć, że średni dochód z jednej kopii "Rachel Getting Married" wyniósł ponad 33 tysiące dolarów.

kapryśny

Więcej o: