Ridley Scott wraca do science fiction

Po Obcym - ósmym pasażerze Nostromo i Łowcy androidów, wszystko wskazuje na to, że Ridley Scott powróci do tematyki science fiction.

Fox 2000 zakupił prawa do "Wiecznej wojny" , wydanej w 1974 roku powieści Joego Haldemana. Jej ekranizacją ma zająć się Ridley Scott ( "Obcy - ósmy pasażer Nostromo" , "Łowca androidów" , "Gladiator" , "Helikopter w ogniu" ). Reżyser od dawna planował zająć się tym projektem, ale przez ponad dwie dekady zmagał się z problemami związanymi z prawami autorskimi do powieści. Produkcją filmu ma zająć się firma braci Scottów, Scott Free.

Scott potwierdził, że jest zainteresowany tym tematem już od ćwierćwiecza.

Już 25 lat temu próbowałem wyreżyserować "Wieczną wojnę". Od tego czasu pojawiły się nowe części ("Wieczna wolność", "Wieczny pokój") i opowieść rozrosła się jeszcze bardziej. To epopeja fantastyczno-naukowa przypominająca trochę "Odyseję" i "Łowcę androidów" i oparta na wspaniałym założeniu.

"Wieczna wojna" opowiada o żołnierzu Williamie Mandelli, który bierze udział w międzygalaktycznej wojnie pomiędzy Ziemianami i owadopodobnymi Tauranami. Powraca on do domu na planecie, której nie rozpoznaje.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się zdjęcia , ale wkrótce ma zostać wytypowany scenarzysta, który zostanie zatrudniony do napisania scenariusza. Póki co, plany Ridleya Scotta związane są z innymi tytułami. W piątek wystartował jego "W sieci kłamstw" , który nie radzi sobie najlepiej i zanotował kiepski start w amerykańskim box-office (niewiele ponad 4,5 miliony dolarów w pierwszym dniu wyświetlania) . Następnym filmem wyreżyserowanym przez Scotta będzie "Nottingham" z Russellem Crowe. Reżyser zwrócił również uwagę na napisany przez Richarda Price'a thriller "Child 44" oraz na film opowiadający o słynnej rodzinie projektantów mody "Gucci" .

"Wieczna wojna" została wydana w Polsce zarówno w wersji książkowej, jak i komiksowej ze scenariuszem Joego Haldemana i rysunkami Marvano.

Quentin - quentin.blox.pl

Możesz co tydzień otrzymywać informacje o premierach kinowych prosto na Twoją skrzynkę KLIKNIJ TUTAJ

Więcej o: