Woody Allen zagra w Warszawie

Woody Allen w końcu przyjedzie do Warszawy! Jeszcze w tym roku słynny reżyser ma wystąpić w Sali Kongresowej

Woody Allen zagra w warszawskiej Sali Kongresowej na klarnecie 28 grudnia razem z The Eddy Davis New Orleans Jazz Band - podaje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" .

Słynny reżyser i aktor od dawna jest wielkim miłośnikiem jazzu. Swój zespół założył ponad 20 lat temu i koncertuje z nim w nowojorskim klubie Carlyle przy Madison Avenue. Powstał nawet dokument o zespole pod tytułem "Wild Man Blues" (reż. Barbara Kopple).

Allen - reżyser, który gra jazz na klarnecie, czy pisarz, który filmuje swoje książki?Allen - reżyser, który gra jazz na klarnecie, czy pisarz, który filmuje swoje książki? Fot. Cesar Rangel / AP

Również swoje filmy mistrz uwielbia ilustrować standardami amerykańskiego jazzu. Sam Allen zaśpiewał kiedyś we "Wszyscy mówią: kocham cię" utwór "I'm through with love" (który Marylin Monroe wykonała w finale "Pół żartem, pół serio"):

Allen miał już raz przyjechać do Warszawy (na Sylwestra 2005 roku) i zagrać w Fabryce Trzciny. Jednak w końcu występ odwołano. Miejmy nadzieję, że tak nie stanie się tym razem.

Bilety (od 180 zł do 680 zł) będą w sprzedaży od najbliższego piątku, 17 października.

mallui

Lubisz dobre kino? Weź udział w naszym konkursie i wygraj atrakcyjne filmy na DVD KLIKNIJ TUTAJ

Więcej o: