"Sekretne życie pszczół" zainteresowało Amerykanów

Budżet Sekretnego życia pszczół, wynoszący 11 milionów dolarów, zwrócił się już podczas pierwszego weekendu wyświetlania na ekranach amerykańskich kin. Czym skromna ekranizacja powieści Sue Monk Kidd oczarowała publiczność?

Książka "Sekretne życie pszczół", która znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa, zebrała naprawdę świetne recenzje. Określono ją mianem ciepłej i pełnej wzruszeń, a przy tym bezpretensjonalnej oraz niezwykle mądrej, napisanej lekkim piórem powieści o poszukiwaniu miłości i nadziei.

Sue Monk Kidd opowiada historię czternastoletniej Lily Owens, która mieszka z nieczułym ojcem na farmie w Karolinie Południowej. Kiedy rezolutna dziewczynka i jej czarnoskóra niania Rosaleen wpadają w tarapaty, uciekają do odległego o kilkadziesiąt mil Tiburon. Z pomocą przychodzą im trzy siostry prowadzące miejscową pasiekę. Niesamowita atmosfera panująca w tym miejscu sprawia, że Lily wyzbywa się poczucia winy, koi rany i uczy wiary w siebie. Wkrótce dziewczynka pozna także tajemnicę związaną ze śmiercią swojej matki.

Sekretne życie pszczół | wideo

Za kamerą ekranizacji " Sekretnego życia pszczół " stanęła Gina Prince-Bythewood, a w obsadzie znalazły się gwiazdy - Dakota Fanning, Jennifer Hudson, Queen Latifah, Alicia Keys i Sophie Okonedo.

Chociaż krytycy nie byli zgodni w ocenie " Sekretnego życia pszczół " , to w prasie przeważały raczej pozytywne opinie:

Odrobina miodowej słodyczy sprawia, że łatwiej przyjmujemy gorycz opowieści, lecz "Sekretne życie pszczół" nie popada w naiwność dzięki występom aktorskim - szczególnie Fanning - pełnym naturalności i prawdy.

Susan Walker, Toronto Star

"Sekretne życie pszczół" tak bardzo skupia się na tematach odkupienia, tolerancji, miłości i uzdrowienia, że samo skazuje się na porażkę.

A.O. Scott, New York Times

Niezwykłe ciepło i mądrość "Sekretnego życia pszczół" sprawiają, że film wykracza poza ramy naiwnej i ckliwej opowiastki.

Katey Rich, CinemaBlend.com

"Sekretne życie pszczół" jest tak rozkoszne i sentymentalne, że nie jesteś pewien, czy zdołasz przełknąć na raz tyle słodyczy.

John Anderson, Variety

Udana adaptacja, sprawnie wyreżyserowana przez Ginę Prince-Blythewood (...) nabiera skrzydeł dzięki energetyzującej, zdominowanej przez kobiety obsadzie na czele z Dakotą Fanning, Queen Latifah, Alicią Keys, Jennifer Hudson i - szczególnie - Sophie Okonedo.

Michael Rechtshaffen, Hollywood Reporter

Ten film jest pełen słodyczy i subtelności.

Richard Corliss, Time Magazine

Dramat Prince-Bythewood, który miał oficjalną premierę podczas tegorocznego festiwalu w Toronto, zajął podczas weekendu otwarcia niezłe trzecie miejsce w amerykańskim box-office. Uzyskał przy tym zdecydowanie najlepszą średnią wpływów na kino z całej czołówki.

Dystrybutorem " Sekretnego życie pszczół " w Polsce będzie firma Imperial - Cinepix. Daty premiery jeszcze nie ustalono.

kapryśny

Więcej o: