Clooney wystąpi w remake`u Ptaków?

Plotki o planowanej powtórce z klasycznego filmu Alfreda Hitchcocka docierają do nas już od jakiegoś czasu. W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o zainteresowaniu tym filmem George`a Clooneya.

Choć nie jest to najlepszy z filmów wielkiego reżysera, mistrza suspensu, to z pewnością "Ptaki" są jednym z najbardziej znanych jego filmów. Oparty na opowiadaniu Daphne du Maurier opowiada o starciu ludzi z siłami natury reprezentowanymi przez krwiożercze ptaki. Nakręcony w 1963 roku zaskakiwał innowacyjnymi efektami specjalnymi i charakterystyczną ścieżką dźwiękową. Teraz po ponad czterdziestu latach filmowcy postanowili zainteresować się ponownym przeniesieniem na ekran tego opowiadania, a jednymi z nazwisk przewijających się w kontekście tego projektu są aktorzy Naomi Watts i George Clooney oraz reżyser Martin Campbell ( "Goldeneye" , "Maska Zorro" , "Casino Royale" ).

O ile o zainteresowaniu projektem ze strony Naomi Watts wiadomo już od dłuższego czasu (Naomi nie odstraszyło, że jej poprzedniczka Tippi Hedren o mało nie straciła oka podczas zdjęć do filmu Hitchcocka) to nazwisko George'a Clooneya pojawiło się dopiero w ostatnich dniach. Według metro.co.uk aktor jest brany pod uwagę do roli prawnika Mitcha Brennera, którego w oryginalnym filmie zagrał Rod Taylor. To właśnie Taylor przyznał, że głównym faworytem do roli jest Clooney. Aktor nie kryje zadowolenia z tej decyzji, choć nie jest specjalnie zadowolony z możliwej powtórki z rozrywki. w wywiadzie dla Daily Express powiedział:

Zwykle krzywię się na wieść o planowanych kolejnych remake'ach, ale w tym przypadku wstrzymam się z osądem, szczególnie, że jednym z faworytów do roli jest Clooney.

78-letni aktor nie jest jedynym, który nie jest specjalnie zadowolony z wiadomości o możliwym remake'u . Tippi Hedren , jego koleżanka z planu, powiedziała Expressowi:

Nie możemy wymyślać nowych historii i nowych rzeczy do kręcenia? Czy aż tak bardzo jesteśmy niepewni naszych nowych pomysłów, że musimy sięgać po klasykę i próbować nakręcić ją od nowa?

Według IMDb.com premiera remake'u "Ptaków" planowana jest na 3 lipca przyszłego roku, ale trudno uwierzyć, aby była to realna data pojawienia się filmu na ekranach kin. Naomi Watts w grudniu tego roku spodziewa się narodzin drugiego dziecka i jeśli rzeczywiście ma pojawić się w tym filmie, to wydaje się niemożliwym tak prędka data premiery. No chyba, że rolę Tippi Hedren zagra jakaś inna aktorka. Zresztą także i udział Clooneya na chwilę obecną pozostaje w sferze pobożnych życzeń.

Alfred Hitchcock o "Ptakach":

WIĘCEJ O "PTAKACH" HITCHCOCKA

Quentin - quentin.blox.pl

Chcesz wygrać atrakcyjne filmy na DVD? Weź udział w naszym konkursie filmowym - szczegóły TUTAJ

Więcej o: