Film "Once" musicalem na Broadwayu

Niespodziewanie popularny po obu stronach oceanu film "Once" zostanie wkrótce przerobiony na musical i wystawiony na Broadwayu.

Nakręcony z minimalnym budżetem irlandzki film opowiadający o Czeszce i Irlandczyku, których połączyła miłość do muzyki, okazał się być tzw. "uśpionym hitem". Po nominacji i otrzymaniu statuetki Oscara za najlepszą piosenkę film

"Once"

zdobył serca widzów na całym świecie. Więcej o fabule filmu i drodze do Oscara możecie przeczytać

tutaj

.

Teraz prawa do teatralnej wersji "Once" zostały kupione przez grupę nowojorskich producentów, którzy planują zmienić film w musical i wystawić go na Broadwayu w 2010 roku. Nie wiadomo jeszcze czy Glen Hansard i Marketa Irglova, którzy zagrali zakochującą sie w sobie parę irlandzkiego muzyka i czeskiej emigrantki, ponownie wcielą się w te postacie na teatralnej scenie.

Na pewno oboje będą w pewien sposób związani z produkcją musicalu. Teatralna wersja "Once" ma zawierać doskonale znane z filmu piosenki, z oscarową "Falling Slowly" na czele, oraz te napisane przez Marketę Irglovą i Glena Hansarda, które zostały wycięte z filmu w trakcie montażu.

Zanim jednak "Once" pojawi się na Broadwayu, Glen i Marketa "wystąpią" w przyszłym roku w serialu The Simpsons.

JoaOz