Footloose kolejnym kandydatem do remake`u

Sezon na remaki trwa w najlepsze. Biorąc pod uwagę mnogość informacji na temat nowych wersji starszych filmów wygląda na to, że żaden film wyreżyserowany przed 2000 rokiem nie może czuć się bezpieczny.

Tym razem wybór producentów padł na film, który otworzył drogę do sławy Kevinowi Baconowi . A wszystko za sprawą studia Paramount Pictures, które widząc, jak dobrze w pierwszym weekendzie wyświetlania poradził sobie "High School Musical 3: Ostatnia klasa" (42 miliony dolarów mówią same za siebie) dało zielone światło dla remake'u "Footloose". Tym zadaniem ma zająć się dwójka z HSM3 - aktor Zack Efron i reżyser Kenny Ortega .

W przeciwieństwie do HSM3, "Footloose" ma trafić do starszej młodzieży i dorosłych. Studio już zatrudniło Petera Solletta do napisania scenariusza, a także dwójkę producentów Craiga Zadana i Neila Merona , którzy mają dołączyć do Dylana Sellersa i zająć się wyprodukowaniem filmu. Dwójka Zadan i Meron ma w Hollywood ugruntowaną pozycję - wcześniej wyprodukowała "Chicago" oraz "Lakier do włosów" .

Studio pracuje też nad nowymi piosenkami, które mają znaleźć się na ścieżce dźwiękowej filmu. Znajdzie się na niej również miejsce dla największych hitów z oryginalnego filmu - "Footloose", "Let's Hear It for the Boys", "Almost Paradise" i "Holding Out for a Hero".

"Holding Out for a Hero" - Bonnie Tyler:

"Footloose" - Kenny Logins:

WIĘCEJ O "FOOTLOOSE"

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: