Joaquin Phoenix zrywa z aktorstwem

Był niezapomnianym cezarem w Gladiatorze, Johnnym Cashem w Spacerze po linie. Teraz Joaquin Phoenix deklaruje, że już nigdy nie wystąpi w żadnym filmie

W programie telewizyjnym poświęconym pamięci Paula Newmana Phoenix wyznał, że żegna się z aktorstwem:

Chciałbym skorzystać z okazji, aby powiedzieć wam, że to mój ostatni występ aktorski. Już nigdy nie wystąpię w żadnym filmie. Teraz zajmę się przede wszystkim muzyką. Aktorstwo to już przeszłość

Wyznanie to tym bardziej zaskakujące, że Phoenixowi do wieku emerytalnego jeszcze daleko - niedawno skończył 34 lata. Co prawda już wcześniej gwiazdor przerywał na trochę swoją karierę - pierwszy raz w 1989 roku, a potem po śmierci swego starszego starszego brata Rivera Phoenixa, który przedawkował narkotyki. Rocznica tej tragedii przypada jutro. Decyzję gwiazdora potwierdził jego agent.

Przypomnijmy zatem z łezką w oku kilka świetnych ról Joaquina Phoenixa :

Jako młodociany morderca w "Za wszelką cenę ":

Z Melem Gibsonem w " Znakach ":

Jako cesarz Commodus w " Gladiatorze ":

Jako Johnny Cash w " Spacerze po linie " (to właśnie na potrzeby tej roli aktor nauczył się grać na gitarze. Tak zaczęła się jego fascynacja rockiem, dla którego teraz rzuca aktorstwo):

Gitara to przeżytek - Phoenix wziął się za rapowanie

Jako zdesperowany ojciec w " Drodze do przebaczenia ":

Jeśli aktor dotrzyma słowa, to jego ostatnią rolą pozostanie ta w dramacie " Two Lovers " obok Gwyneth Paltrow. Tutaj Phoenix wcielił się w nieśmiałego fotografa rozdartego pomiędzy miłością do dwóch kobiet.

mallui

Interesujesz się kinem? Możesz wygrać atrakcyjne filmy na DVD KLIKNIJ TUTAJ

Więcej o: