"Slumdog Millionaire": Danny Boyle nakręcił romans roku?

Slumdog Millionaire, pokazywany premierowo na Telluride Film Festival, kilkanaście dni później został wyróżniony prestiżową nagrodą przez zauroczonych widzów w Toronto. Krytycy zgodnie nazywają nowy film twórcy Trainspotting jedną z najlepszych premier roku.

" Slumdog Millionaire " zbiera naprawdę rewelacyjne recenzje. W opinii krytyków, mimo przedstawienia brutalnego i przerażającego realizmem obrazu slumsów Bombaju, Danny'emu Boyle'owi udało się nakręcić niezwykły hymn na cześć życia. To przepiękna opowieść, pełna inteligentnego humoru, niosąca zaskakująco optymistyczne, energetyzujące przesłanie i refleksję, że najbardziej wartościowa wiedza płynie z doświadczenia. Reżyser stworzył wciągający film, w błyskotliwy sposób łącząc elementy komediodramatu, romansu i kina gangsterskiego.

Slumdog Millionaire - zwiastun | wideo

Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku osiemnastu lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów". Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak - analfabeta - może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania...

Fabuła brzmi naprawdę interesująco, a tak prezentuje się plakat " Slumdog Millionaire " :

slumdog millionaireslumdog millionaire slumdog millionaire

Danny Boyle, który poza kultowym " Trainspotting " ma na swoim koncie także " Płytki grób " , " 28 dni później " czy " Niebiańską plażę " , zrealizował " Slumdog Millionaire " na podstawie debiutanckiej powieści indyjskiego dyplomaty Vikasa Swarupa zatytułowanej "Q & A". Scenariusz napisał Simon Beaufoy.

W Stanach Zjednoczonych " Slumdog Millionaire " pojawi się już 12 listopada wyłącznie w wybranych kinach, by w grudniu wejść do szerokiej dystrybucji. Monolith Plus zapowiedział polską premierę filmu Boyle'a dopiero na 27 lutego.

kapryśny

Interesujesz się kinem i nie chcesz przegapić żadnej premiery? Zapisz się na newsletter filmowy KLIKNIJ TUTAJ

Więcej o: