Darren Aronofsky wskrzesi RoboCopa

Detroit przyszłości jest bardzo niebezpiecznym miastem. Jest tylko jeden człowiek... wróć... pół-człowiek, pół-maszyna, który niczego się nie boi. Nosi stalową zbroję i śmiercionośną giwerę, a nazywa się RoboCop.

Wyreżyserowany w 1987 roku przez Paula Verhoevena film o dzielnym policjancie, który cudem unika śmierci, a dostawszy się w łapy lekarzy i naukowców zamienia się w policyjnego robota do zadań specjalnych, by bronić i służyć mieszkańcom pełnego kryminalistów miasta, jest prawdziwym klasykiem kina lat osiemdziesiątych. Sama postać RoboCopa rozpoznawana jest praktycznie na całym świecie, a rola supergliniarza przyniosła sławę Peterowi Wellerowi , który powrócił do niej także w drugiej części wyreżyserowanej przez Irvina Kershnera ( "Imperium kontratakuje" ). "RoboCop 2" nie był ostatnim filmem serii, a dzielny metalowy glina doczekał się także serialu. A teraz doczeka się jeszcze jednego filmu.

Już w lipcu tego roku głośniej zaczęto mówić o zainteresowaniu "RoboCopem" ze strony Darrena Aronofsky'ego ( "PI" , "Requiem dla snu" , "Źródło" ). Reżyser zajęty innymi projektami nie miał jednak czasu, by zdradzić choćby najmniejsze szczegóły swojego zainteresowania filmem Verhoevena. Niedawno jednak w wywiadzie dla magazynu "Empire" powiedział więcej na temat swoich planów związanych z "RoboCopem" odnosząc się m.in. do plotek, że film miałby być bezpośrednią kontynuacją pierwszej części filmu.

To prawdziwe odrodzenie. Pracujemy nad scenariuszem razem z Davidem Selfem, który jest wspaniałym scenarzystą. Razem próbujemy napisać coś zupełnie nowego i świeżego. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, gdy scenariusz będzie gotowy. (...) Jestem wielkim fanem oryginału. To niesamowity film, który nadal znakomicie wygląda mimo dwudziestu lat na karku. Zobaczymy, dokąd zaprowadzi nas przygoda z nowym scenariuszem.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na nową wersję "RoboCopa" poczekamy przynajmniej do 2010 roku.

Zwiastun "RoboCopa" Paula Verhoevena:

Zwiastun "RoboCopa" Paula Verhoevena: | wideo

WIĘCEJ O FILMIE ROBOCOP

Quentin - quentin.blox.pl

Nie chcesz przegapić żadnej ciekawej premiery i poznać recenzje z Co Jest Grane już w czwartek? Zapisz się na newsletter filmowy tutaj !

Więcej o: