Kate Winslet romansuje z młodszymi

Studio Weinstein Company wypuściło pierwszy zwiastun do nadchodzącego szybkimi krokami dramatu z Kate Winslet i Ralphem Fiennesem. The Reader, tak brzmi tytuł tego filmu.

Akcja filmu osadzona w powojennych Niemczech toczy się wokół piętnastoletniego Michaela Berga, który nawiązuje niespodziewany i gorący romans z dwukrotnie starszą od niego Hanną. Romans trwa przez całe lato a kończy się wraz z tajemniczym zniknięciem kobiety. Kilka lat później, studiujący prawo Michael po raz kolejny spotyka Hannę, ale tym razem sytuacja jest zgoła odmienna. Podczas obserwacji procesów hitlerowskich zbrodniarzy wojennych, Michael odkrywa, że jego ukochana z młodości jest oskarżona o okropne zbrodnie.

"The Reader" oparty jest na bestsellerowej powieści "Lektor" Bernharda Schlinka . W rolę Michaela Berga wcielają się Ralph Fiennes oraz David Kross (młody Michael), a obiekt ich zauroczenia Hannę zagra Kate Winslet . Film reżyseruje nominowany do Oscara Stephen Daldry ( "Billy Elliot" , "Godziny" ), a scenariusz napisał David Hare ( "Skaza" , "Godziny" ).

Amerykańska premiera filmu już 9 stycznia przyszłego roku. Polska premiera planowana jest na 13 marca .

Zwiastun "The Reader":

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: