Remaki gonią sequele, a sequele gonią remaki

Dzień bez informacji o kolejnym remake`u i jeszcze jednym sequelu jest dniem straconym. Nie pozwólmy więc, abyście uznali dzisiejszy dzień za stracony!

Tyler Mane powróci do roli Michaela Myersa w sequelu "Halloween" wyreżyserowanego przez Roba Zombie, który, o czym każdy wie, był remakiem dzieła Johna Carpentera pod tym samym tytułem. Fabuła filmu póki co pozostaje w głębokiej tajemnicy. Wszystko wskazuje na to, że w filmie zobaczymy ponownie Scout Taylor-Compton w roli Laurie Strode . Nie wiadomo natomiast, kto zajmie się reżyserią tego filmu. Wśród potencjalnych kandydatów przewijają się nazwiska duetu Alexandre Bustillo & Julien Maury , twórców francuskiego horroru "A l'intérieur" .

Producent filmu Malek Akkad ma nadzieje, że przygotowania do zdjęć rozpoczną się już na początku przyszłego roku, a zdjęcia ruszą najdalej w marcu.

Zwiastun "Halloween" Roba Zombie:

***

W przeciwieństwie do drugiej części "Halloween" , która z pewnością zagości w kinach na całym świecie, sequel filmu Joego Carnahana "As w rękawie" wyląduje od razu na DVD. Reżyser filmu na swoim blogu potwierdził, że sequel dostał zielone światło od studia Universal. Znany jest też jego tytuł - "Smokin' Aces : Blowback".

Carnahan dodał również, że w filmie pojawią się niektórzy aktorzy, którzy wystąpili w pierwszej części filmu. Nie wiadomo jednak póki co, kto miałby to być.

Zwiastun "Asa w rękawie":

***

Wygląda na to, że studio FOX nie wyciągnęło żadnych wniosków z totalnej klapy remake'u "Planety Małp" . Trudno bowiem inaczej tłumaczyć decyzję o nakręceniu kolejnego filmu o małpach, a konkretnie o jednej małpie. Nie będzie to sequel kiepskiego filmu Tima Burtona lecz biorąc pod uwagę chronologię zdarzeń jego prequel . Za to na pewno będzie on... remakiem "Podboju Planety Małp" , który opowiadał o Caesarze, pierwszej małpie, która posiadła umiejętność mówienia.

Żeby było śmieszniej, nowy scenariusz nie będzie miał wiele wspólnego ze scenariuszem oryginalnego filmu . Nic też nie wskazuje na to, że w jakikolwiek sposób będą z nim związani Tim Burton i Mark Wahlberg, co akurat w tym przypadku może być dobrą wiadomością.

Planeta Małp - zwiastun filmu

***

Rozmowa z Albertem S. Ruddym, producentem kultowego "Wyścigu Armatniej Kuli" przyniosła informację o planowanym remake'u filmu Hala Needhama "MegaForce", którego ocena na IMDb.com nie pozostawia cienia wątpliwości, co do jego jakości (3.0/10). Mimo to znaleźli się entuzjaści ponownego przeniesienia go na duży ekran. Entuzjaści nie byle jacy, bo sami Matt Parker i Trey Stone, czyli twórcy "South Park" . Ruddy wspomina:

Jestem na przyjęciu. Podchodzi do mnie tych dwóch od "South Park" i mówi: "Zrobił pan nasz ulubiony film". Pomyślałem, że pewnie, jak każdy, zaraz wspomną o "Ojcu chrzestnym", a tymczasem słyszę: "MegaForce". Myślałem, że coś palili, ale okazało się, że mówią poważnie.

I to wszystko, co wiadomo na temat tego ewentualnego remake'u .

Zwiastun "MegaForce":

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: