Kolejny remake Oldboya

Tak, tak, w powyższym tytule nie ma nic dziwnego. Wyreżyserowane przez Chana-Wooka Parka arcydzieło doczekało się już jednego remake`u. A teraz szykuje się drugi.

Nakręcony przez Chana-Wooka Parka w 2003 roku " Oldboy " przebojem wdarł się do czołówki najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek powstały . Wśród wielu nagród, jakie otrzymał znalazła się również nagroda Jury na festiwalu filmowym w Cannes. Film będący jedną z trzech części tzw. Trylogii Zemsty (" Pan Zemsta " , " Oldboy " , " Pani Zemsta " ) opowiada o mężczyźnie Oh Dae-su, który w tajemniczych okolicznościach został zamknięty w odosobnieniu na piętnaście lat, a po upływie tego czasu wypuszczony bez słowa wytłumaczenia. Oh Dae-su rozpoczyna poszukiwania odpowiedzi na pytanie: dlaczego?

Old Boy - zwiastun | wideo

W Hollywood od dawna mówiło się o planowanym remake'u tego znakomitego filmu. Temat powracał co jakiś czas, ale trudno było mówić o jakichś konkretach, a wszystko pozostawało w sferze daleko idących planów. Teraz pojawiły się kolejne głosy świadczące o zainteresowaniu "Oldboyem" . A zainteresowani nim są nie byle kto, bo sami Steven Spielberg i Will Smith. Studio DreamWorks jest coraz bliższe zarezerwowania sobie praw do nakręcenia remake'u.

Steven Spielberg od dawna szukał możliwości do nakręcenia filmu z Willem Smithem. Teraz, jeśli wszystko pójdzie po myśli reżysera, Smith wcieli się w rolę porwanego mężczyzny z mnóstwem pytań, na które nie zna odpowiedzi. W chwili obecnej Spielberg poszukuje odpowiedniego scenarzysty, który rozpocząłby pracę nad scenariuszem.

Tymczasem daleko od Hollywood w Indiach, problemu z nakręceniem nowej wersji "Oldboya" nie miał Sanjay Gupta, który korzystając z popularnych w Bollywood trendów po prostu wziął i nakręcił remake. Jeśli jesteście ciekawi, jak sobie poradził, sięgnijcie po film " Zinda " z 2006 roku. Nie mam jednak wątpliwości, że nic pozytywnego o tej dokładnej kalce południowo-koreańskiego filmu nie będziecie w stanie powiedzieć. No chyba, że nie widzieliście wcześniej "Oldboya" .

WIĘCEJ O FILMIE OLDBOY

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: