Ze świata Beatlesów w szeregi IRA

Popularność zdobył główną rolą w beatlesowskim musicalu Across the Universe. Później zagrał brata sióstr Boleyn i studenta-hazardzistę, a w Fifty Dead Men Walking infiltruje dla Brytyjczyków szeregi IRA. Zobaczcie sami, jak Jim Sturgess radzi sobie w akcji

Sturgess wcielił się tu w interesującą postać Martina McGartlanda, na podstawie autobiograficznej książki którego powstał scenariusz kontrowersyjnego " Fifty Dead Men Walking ". Zdolnemu Brytyjczykowi partnerują Ben Kingsley, Kevin Zegers, Rose McGowan i Tom Collins.

" Fifty Dead Men Walking " opowiada wstrząsającą historię chłopaka z zachodniego Belfastu, który pod koniec lat 80. wstępuje do IRA, żeby zdobywać cenne informacje dla brytyjskich służb . Wie, że infiltrując organizację, naraża siebie i swoich najbliższych na ogromne niebezpieczeństwo. Wkrótce Martin zostaje zdemaskowany. Torturowanemu McGartlandowi udaje się jednak uciec w niezwykle dramatycznych okolicznościach. Pod zmienioną tożsamością do dziś ukrywa się gdzieś w Wielkiej Brytanii.

Film w reżyserii Kari Skogland miał swoją premierę na tegorocznym festiwalu w Toronto, gdzie zebrał całkiem pozytywne opinie. Czy pojawi się w kinach? Mam nadzieję, że tak.

kapryśny

Więcej o: