Australia: kłopoty ostatniej superprodukcji roku

Poruszająca historia miłosna, zapierające dech w piersiach krajobrazy, okrucieństwa wojny. Za kamerą spec od brawurowych widowisk, w rolach głównych gwiazdy. Premiera Australii zbliża się wielkimi krokami, a twórcy decydują się jeszcze na poważne zmiany w zakończeniu filmu

Wygląda na to, że w 2008 roku czekają nas jeszcze tylko dwa blockbustery: ekranizacja bestsellerowej powieści o miłości wrażliwej nastolatki do przystojnego wampira oraz epicki melodramat, rozgrywający się w Australii u progu II wojny światowej . Polski dystrybutor, ku rozpaczy fanów powieści Stephenie Meyer, zdecydował się ostatecznie przesunąć premierę " Zmierzchu " w reżyserii Catherine Hardwicke na styczeń. W tej sytuacji pozostaje nam się emocjonować już wyłącznie " Australią " : zrealizowanym z rozmachem filmem Baza Luhrmanna, w którym główne role zagrali Nicole Kidman i Hugh Jackman.

Australia - zwiastun | wideo

Akcja filmu rozpoczyna się w połowie lat 30. ubiegłego wieku. Bohaterką opowieści jest angielska arystokratka Sarah Ashley, która dziedziczy w Australii rancho wielkości stanu Maryland. Kiedy inni hodowcy krów chcą przejąć jej ziemię, kobieta postanawia im się przeciwstawić. Dlatego w towarzystwie nieokrzesanego poganiacza bydła i dwóch tysięcy krów wyrusza w podróż przez australijskie bezdroża. Zatrzymuje ich bombardowanie miasta Darwin przez japońskie siły zbrojne.

" Australia " ma już za sobą serię pokazów testowych. Pierwsze recenzje okazały się druzgocące. Wytwórnia 20th Century Fox zdecydowała się więc na zmiany w zakończeniu filmu , które - w związku ze śmiercią bohatera granego przez Jackmana - publiczność uznała za zdecydowanie zbyt przygnębiające. Luhrmann ostatecznie uległ przedstawicielom studia: widzowie mogą się więc spodziewać bardziej krzepiącego finału.

Jak to wpłynie na plany wprowadzenia do kin najnowszej produkcji twórcy " Moulin Rouge! " oraz " Romea i Julii " ? Film miał zadebiutować w Australii już w najbliższy czwartek, ale - co wynika z ostatnich wieści - przygotowywaną z wielką pompą premierę przesunięto na wieczór 18 listopada . Na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych " Australia " pojawi się 26 listopada, zaś polscy widzowie będą mogli zobaczyć dzieło Luhrmanna dokładnie miesiąc później. Mam nadzieję, że jest na co czekać.

kapryśny

Więcej o: