Poznaliśmy reżysera Kapitana Ameryki. Kto w roli głównej?

Marvel Studios podało wreszcie nazwisko reżysera filmu First Avenger: Captain America. To Joe Johnston, twórca Parku Jurajskiego 3, Jumanji oraz Wilkołaka. Teraz pozostaje jeszcze zatrudnić scenarzystę, no i oczywiście odtwórcę głównej roli. Czy będzie nim czarnoskóry aktor?

Johnston dołączył tym samym do Jona Favreau, Louisa Leterriera oraz Kennetha Branagha - reżyserskiego "dream teamu", który zrealizuje ekranizacje kolejnych kultowych komiksów Marvela. Zwieńczeniem cyklu będzie film " The Avengers " . W drużynie superbohaterów pojawią się wspólnie m.in. Kapitan Ameryka, Iron Man , Thor, Hulk i Ant-Man.

Przypomnijmy sobie najpierw filmowe przygody Kapitana Ameryki z 1990 roku. W roli głównej Matt Salinger:

Kapitan Ameryka

Kapitan Ameryka zadebiutował w marcu 1941 roku jako bohater, który miał pobudzić amerykański patriotyzm. Autorami postaci byli Jack Kirby oraz Joe Simon. Kapitan Ameryka cieszył się ogromną popularnością szczególnie w czasie II wojny światowej oraz w okresie komiksowego odrodzenia, ale pojawiał się w różnych publikacjach przez kolejne sześćdziesiąt lat. Twórcy uśmiercili go dopiero 9 marca 2007 roku: Kapitan Ameryka zginął od kuli snajpera.

Kapitan Ameryka to tak naprawdę Steve Rogers: cherlawy student sztuki, który postanawia zaciągnąć się do armii i zostaje włączony tajnego eksperymentu wojskowego. Poddany specjalnej terapii zyskuje nadludzką siłę, refleks i wytrzymałość. Staje się pierwszym superżołnierzem amerykańskiej armii wysłanym na front II wojny światowej.

Mnie wciąż nurtuje, kto wcieli się w postać Kapitana Ameryki. Mówiono już o Matthew McConaugheyu i Leonardo DiCaprio, w tym kontekście padało także nazwisko Willa Smitha . Czy wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych utwierdzą producentów filmu w przekonaniu, że Amerykanie są gotowi na czarnoskórego odtwórcę roli swojego bohatera narodowego?

Producent Kevin Feige zdradził, że przygody Kapitana Ameryki będą się rozgrywały w czasach II wojny światowej. Wkrótce studio ma także zaangażować scenarzystę. "First Avenger: Captain America" pojawi się w kinach 6 maja 2011 roku.

kapryśny

Więcej o: