Poznaj drogę do szczęścia Leonarda DiCaprio i Kate Winslet

Pamiętny duet z Titanica ponownie razem? Tak, Leonarda DiCaprio i Kate Winslet będziemy mogli już wkrótce zobaczyć w Drodze do szczęścia w reżyserii Sama Mendesa. Póki co musimy zadowolić się kolejnym zwiastunem

Najnowszy film twórcy " American Beauty " powstał na podstawie powieści "Revolutionary Road" Richarda Yatesa. Scenariusz napisał Justin Haythe. W " Drodze do szczęścia " DiCaprio i Winslet grają młode małżeństwo, które pod pozorami szczęśliwego życia skrywa głębokie rozczarowanie życiem.

I to nastrojowe "Sea of Love"... Nie ukrywam, że już od premiery pierwszego zwiastuna ostrzę sobie zęby na tę skromną produkcję Mendesa : duet DiCaprio-Winslet od 1997 roku rozwinął się aktorsko, a i literacki pierwowzór zapowiada się interesująco. Szczegółowy opis fabuły, jaki otrzymaliśmy od dystrybutora, wygląda tak:

April i Frank Wheeler to młode małżeństwo mieszkające z dwójką dzieci na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50. Oboje skutecznie maskują frustrację spowodowaną niemożnością spełnienia się zarówno w związku jak i karierze zawodowej. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej, gospodyni domowa, April, ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie będą w stanie rozwijać swoją wrażliwość artystyczną wolni od konsumpcyjnych wymagań kapitalistycznej Ameryki. Kiedy jednak ich związek zamienia się w nieskończone pasmo sprzeczek, zazdrości i wzajemnych oskarżeń, ich podróż oraz marzenia o samospełnieniu stają w obliczu zagrożenia.

Oprócz DiCaprio i Winslet w filmie występują m.in. Michael Shannon, Kathryn Hahn, David Harbour i Kathy Bates.

" Droga do szczęścia " pojawi się na ekranach wybranych kin w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku (26 grudnia). UIP zapowiedziało datę polskiej premiery na 30 stycznia 2009 roku.

kapryśny

Więcej o: