Aktorzy zastrajkują?

Widmo strajku aktorów powraca: wszystko wskazuje na to, że pójdą oni w ślady scenarzystów

Gildia Aktorów Amerykańskich zaczęła od negocjacji ze związkiem zrzeszającym duże wytwórnie Hollywood (AMPTP), ale już po dwóch dniach rozmowy zostały zerwane . Efekt? Nie udało się podpisać nowego kontraktu zbiorowego pomiędzy aktorami a wytwórniami.

I jak to zwykle bywa w tego typu sprawach: o fiasko negocjacji strony oskarżają się nawzajem. Komitet Gildii Aktorów poczynił jednak krok dalej: teraz do wszystkich swoich członków wyśle zapytanie, czy są za strajkiem. Potem zbierze się specjalne posiedzenie, na którym ma zapaść decyzja o ewentualnym strajku.

Co nam grozi jeśli do strajku dojdzie? Wówczas najprawdopodobniej zostaną wstrzymane wszystkie wysokobudżetowe produkcje , a także znaczna część seriali telewizyjnych . Prace kontynuowane będą tylko na planie niezależnych produkcji, które uzyskały specjalne zezwolenie od SAG.

Czy w tej sytuacji powinniśmy współczuć aktorom? A może ich wymagania finansowe są zbyt wysokie? W końcu większość aktorów nie zarabia kroci jak gwiazdy pierwszego formatu.

mallui

Interesujesz się kinem? Możesz wygrać atrakcyjne filmy na DVD i być zawsze na bieżąco KLIKNIJ TUTAJ

Więcej o: