Ciekawy przypadek Benjamina Buttona: posypią się Oscary?

O Ciekawym przypadku Benjamina Buttona zrobiło się głośno zanim jeszcze powstał: za kamerą stanął ceniony David Fincher, w obsadzie znaleźli się Brad Pitt i Cate Blanchett. Właśnie pojawiły się pierwsze recenzje

" Ciekawy przypadek Benjamina Buttona " to niewątpliwie jeden z najbardziej oczekiwanych filmów 2008 roku. Wytwórnie Paramount Pictures i Warner Bros. skutecznie podgrzewają przedpremierową atmosferę, udostępniając coraz to nowe materiały promocyjne. Podczas gdy kolejne zwiastuny trzeciego (po " Siedem " i " Podziemnym kręgu " ) wspólnego projektu duetu Fincher-Pitt cieszą się ogromną popularnością w sieci, pierwsi szczęśliwcy mieli już okazję obejrzeć ekranizację przewrotnej noweli F. Scotta Fitzgeralda.

Krytycy chwalą rewelacyjnie zrealizowany film i wyborną reżyserię Finchera , przepowiadając " Ciekawemu przypadkowi Benjamina Buttona " - określanemu często mianem dojrzalszej i mroczniejszej wersji " Forresta Gumpa " - oscarowy oraz kasowy sukces. Nie brakuje również pełnych rozczarowania głosów krytyki.

Świetnie nakręcony i zagrany przez Brada Pitta, dającego najbardziej imponujący jak dotąd popis swoich zdolności (...). Kasowy sukces murowany.

Kirk Honeycutt, Hollywood Reporter

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" oferuje w pełni satysfakcjonującą porcję smakowitej hollywoodzkiej narracji. Ta osobliwa, epicka historia młodniejącego człowieka została opowiedziana w nienagannie klasyczny sposób, a każdy szczegół potraktowano z drobiazgowym oddaniem.

Todd McCarthy, Variety

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" to murowany kandydat do Oscarów. (...) Nawet jeśli Brad Pitt nie zgarnie statuetki dla najlepszego aktora (w oscarowym wyścigu wyprzedzą go raczej Clint Eastwood i Leonardo DiCaprio), wciąż mam wrażenie, że film może liczyć na jedenaście nominacji, najprawdopodobniej najwięcej w tym roku.

Dave Karger, Entertainment Weekly

Zabawny, prowokujący do myślenia, stylowy, ludzki (...). Nawet gdy chwilami bywa zbyt oczywisty, widzowi zupełnie to nie przeszkadza.

Steve Zeitchik, Risky Biz

Osiągnięcie Davida Finchera i scenarzysty Erica Rotha przejdzie do historii: to przykład zrealizowanego po mistrzowsku kina oraz poruszającej rozprawy o śmierci, samotności i miłości.

Anne Thompson, Variety

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier końca tego roku, "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" Davida Finchera, to szalenie ambitna baśń, pełna intrygujących składników, a przy tym świetnie zrealizowana. Zawodzi jednak jako epicka tragedia, którą miała w zamierzeniu być.

Mike Goodridge, Screen Daily

Ten film z pewnością zarobi dużo pieniędzy i zgarnie szereg nagród, jednak jest tak sztuczny, mdły i efekciarski, że za kilka lat jego sukces będziemy odbierać jako tragedię.

Karina Longworth, Spout

" Ciekawy przypadek Benjamina Buttona " pojawi się w amerykańskich kinach 25 grudnia. Nam niestety przyjdzie poczekać na najnowszy film Finchera do 6 lutego 2009 roku.

kapryśny

Nie chcesz przegapić żadnej ciekawej premiery i poznać recenzje z Co Jest Grane już w czwartek? Zapisz się na nasz newsletter filmowy KLIKNIJ TUTAJ

Więcej o: