Reżyserka Zmierzchu wyrzucona! Kto nakręci kontynuacje?

Catherine Hardwicke nie nakręci kontynuacji Zmierzchu! Mimo że film robi furorę w Stanach Zjednoczonych, studio Summit Entertainment nie było zadowolone ze współpracy z reżyserką. Trwają poszukiwania jej następcy

Kinową adaptacja bestsellerowego " Zmierzchu " Stephenie Meyer zarobiła w amerykańskich kinach już niespełna 140 milionów dolarów, a 69,6 miliona z pierwszego weekendu stało się najlepszym w historii otwarciem filmu wyreżyserowanego przez kobietę. To jednak nie wystarczyło. Kontynuacje " Zmierzchu " - " New Moon " i "Eclipse" - zrealizuje już inny reżyser.

Podobno Hardwicke nie udało się porozumieć z przedstawicielami studia odnośnie harmonogramu prac. Jej zdaniem dopracowanie scenariusza wymagało jeszcze kilku miesięcy i autorka " Trzynastki " nie chciała zbyt szybko ruszać z kolejną produkcją. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Summit Entertainment było po prostu niezadowolone z reżyserki, którą określano jako "trudną i zachowującą się irracjonalnie" .

Nikki Finke z Deadline Hollywood dowiedziała się, że:

Studio Summit Entertainment jej nie lubiło. Mówiło się, że wspaniała strona wizualna to wyłącznie zasługa operatora Elliota Davisa, że montażystka Nancy Richardson musiała ratować film w postprodukcji, a Beth Swofford, agentka Hardwicke, była na przemian nieskuteczna i histeryczna.

Również zdaniem wielu fanów najsłabszym ogniwem " Zmierzchu " była reżyseria. Decyzja studia powinna ich więc ucieszyć.

kapryśny

Więcej o: