The Black List: najbardziej interesujące niezrealizowane scenariusze 2008 roku

Ogłoszono czarną listę Hollywood i nie chodzi już o antykomunistyczną histerię. Każdy chciałby się na tej liście znaleźć! The Black List to spis najbardziej gorących fabuł, które czekają na zrealizowanie

Wszystko zaczęło się przed dwoma laty, gdy pracownik należącej do Leonarda DiCaprio firmy Appian Way poprosił około stu osób ze środowiska o przesłanie mu swoich dziesięciu ulubionych, lecz wciąż niezrealizowanych scenariuszy . W ten sposób powstała lista, która dzięki poczcie pantoflowej zaczęła krążyć po Hollywood. Szybko stała się fenomenem. Trzy pierwsze miejsca zajęły wówczas (a była to The Black List za rok 2005) "Druga szansa" , " Juno " i "Lars and the Real Girl" .

The Black List za 2008 rok powstała w wyniku głosowania 250 osób: tym razem znajdują się na niej także projekty, których produkcja już ruszyła (np. " Inglourious Basterds " ) lub wkrótce ruszy. Pojawiły się też pogłoski dotyczące tego, że ranking powstaje jedynie w celu wypromowania przez głosujących scenariuszy swoich klientów.

Oto pierwsza piątka listy:

" The Beaver " (Kyle Killen) - wymieniony 67 razy

Mężczyzna z depresją odnajduje nadzieję i pociechę dzięki bobrowi-pacynce, którego nosi na ręce.

" The Orange s " (Jay Reiss i Ian Helfer) - wymieniony 61 razy

Mężczyzna ma romans z córką przyjaciela rodziny, co wywraca ich życie do góry nogami.

" Butter " (Jason Micallef) - wymieniony 44 razy

W niewielkim miasteczku pojawia się mnóstwo kontrowersji i zazdrości wraz z rozpoczęciem dorocznego konkursu rzeźbienia w maśle.

" Big Hole " (Michael Gilio) - wymieniony 42 razy

Stary kowboj jest zdeterminowany, żeby odzyskać pieniądze po tym, jak oszustwo pewnej firmy wyczyściło do cna jego konto bankowe.

" The Low Dweller " (Brad Ingelsby) - wymieniony 40 razy

Mężczyzna, który po wyjściu z więzienia stara się odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, odkrywa, że ktoś pragnie wyrównywać z nim rachunki.

Pozostałe tytuły znajdziecie w serwisie slashfilm .

kapryśny

Lubisz chodzić do kina? Z naszym newsletter filmowym nie przegapisz żadnej premiery i poznasz recenzje z Co Jest Grane już w czwartek po południu KLIKNIJ TUTAJ

Więcej o: