Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia to jednak komedia

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia był zapowiadany jako przebój grudnia. Wczoraj film zadebiutował w Stanach i jak na razie zbiera prawie wyłącznie miażdżące recenzje. Paradoksalnie, niektóre z nich zachęcają do obejrzenia Dnia...

Najciekawsza spośród negatywnych opinii amerykańskich krytyków wydaje mi się ta:

Jeśli chcesz się pośmiać w kinie przed świętami, omijaj z daleka żałośnie nieśmieszne " Cztery gwiazdki " i pójdź na prawdziwą komedię, " Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia ". To niezdarny, głupawy remake świetnego filmu Roberta Wise'a z 1951 roku.

(pełna recenzja na serwisie msnbc.com )

" Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia " opowiada historię Klaatu (w tej roli Keanu) , tajemniczego przybysza z kosmosu. Naukowcy w porozumieniu z rządem próbują dociec powodów tej wizyty, lecz najbliżej zrozumienia jej sensu jest pewna kobieta (Jennifer Connelly ) i jej młody pasierb (Jaden Smith , syn Willa Smitha).

Trudno było spodziewać się, że film Scotta Derricksona (twórcy " Egzorcyzmów Emily Rose " ) dorówna oryginałowi. Jednak reżyser chyba w najgorszych koszmarach nie podejrzewał, że aż tak mu się dostanie:

Historia jest opowiedziana bardzo na poważnie i wypada bardzo żałośnie. [...] W 1951 "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" trafiał w strach Amerykanów przed UFO oraz Zimną Wojną. Dziś, kiedy bardziej boimy się kryzysu, remake filmu science-fiction nie jest najlepszym pomysłem.

pisze Kirk Honeycutt w " The Hollywood Reporter " .

Na serwisie rottentomatoes.com z 75 recenzji filmu 57 jest negatywnych.

Kolejny klasyk został zmasakrowany i chyba nawet fakt, że na nowym "Dniu" można trochę się pośmiać nie usprawiedliwia jego twórców.

W Polsce będziemy mogli oglądać "Dzień" już od 16 stycznia przyszłego roku.

PORÓWNAJ NOWY I ORYGINALNY "DZIEŃ, W KTÓRYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA"

Więcej o: