Zamiana, czyli komedia sextremalna

Gwiazdy polskiego kina i telewizji, pieprzny, absurdalny humor oraz osobliwa wojna płci w gabinecie i sypialni głowy państwa. Tak dystrybutor zapowiada Zmianę, komedię sexstremalną!

Polscy spece od marketingu uwielbiają raz przetarte ścieżki i eksploatują wszelkie sprawdzone pomysły. Mieliśmy już komedię hormonalną (" Tesosteron ") i amoralną ( " Lejdis "), teraz najwyraźniej przyszedł czas na sextremalną. " Zamiana " ma przyciągnąć widzów do kin znanymi nazwiskami, w obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Grażyna Wolszczak, Joanna Liszowska, Piotr Gąsowski, Beata Tyszkiewicz, Grażyna Szapołowska, Hanna Śleszyńska, Agata Kulesza, Krzysztof Tyniec czy Michał Wiśniewski.

Film w reżyserii debiutanta Konrada Aksinowicza (stypendysta School of Visual Arts w Sydney) powstał na podstawie bestsellerowej powieści znanego scenarzysty Cezarego Harasimowicza . Tak Monolith Films streszcza fabułę " Zamiany " :

Pan Prezydent (Piotr Gąsowski) jest prawdziwym szeryfem Rzeczpospolitej, ma blisko dziewięćdziesięcioprocentowe poparcie narodu, jest legendą, jest wysportowanym supermacho, który potrafi sam obezwładnić zamachowca i który bardzo lubi kobiety. Pani Prezydentowa (Grażyna Wolszczak) spędza samotnie wieczory odliczając dni uciekającej młodości i kolejne kochanki męża. Pewnej nocy coś jednak zaczyna się zmieniać... i niebawem okaże się że kryzys małżeński prezydenckiej pary to drobiazg w porównaniu z zagadkowymi, wręcz pachnącymi science-fiction wydarzeniami, które przyniesie im rzeczywistość.

W zeszłym tygodniu widziałem pierwszą zajawkę komedii Aksinowicza. Przyznam, że nie wypadła powalająco... ale to w końcu tylko krótka zapowiedź. Może film okaże się lepszy. W każdym razie " Zamiana " , zrealizowana w koprodukcji polsko-czeskiej, trafi do kin 20 lutego 2009 roku

kapryśny/mat. pras.

Więcej o: