Z filmu do więzienia

Kolejny mafioso z filmu Gomorra został aresztowany

Aktorzy-amatorzy, którzy wystąpili w głośnym włoskim filmie " Gomorra " opowiadającym o neapolitańskiej mafii, niekoniecznie cieszą się z rozgłosu, jaki zyskali.

Już trzech z nich zostało aresztowanych pod zarzutem przynależności do kamorry. Bilans podano po kolejnym zatrzymaniu. Salvatore Fabbricino, Bernardino Terracciano i Giovanni Venosa grali w filmie mafioso i - jak się okazało - są nimi w rzeczywistości.

W sobotę aresztowano Giovanniego Venosę, który w "Gomorrze" zagrał jednego z bossów. W prawdziwym życiu według aktu oskarżenia zajmował się wymuszeniami haraczu dla najgroźniejszego gangu kamorry - Casalesi z miasta Casal di Principe. Aresztowany został zresztą pod raz drugi, poprzednio - przed dwoma miesiącami. Otrzymał właśnie świąteczną przepustkę ze specjalnego zakładu karnego na północy Włoch, gdzie odbywał wyrok. Natychmiast po przyjeździe do domu na święta zaczął znowu wymuszać haracze i pod tym zarzutem trafił do aresztu.

Bossem lokalnego klanu kamorry okazał się z kolei Bernardino Terracciano, który w taką samą rolę wcielił się w filmie.

" Gomorra " w reżyserii Matteo Garrone, nakręcona na podstawie bestsellera Roberto Saviano, została wybrana najlepszym europejskim filmem roku. Jest także włoskim kandydatem do Oscara dla filmu zagranicznego.

PAP, mallui ZOBACZ TAKŻE: NASZA RECENZJA "GOMORRY" Nie chcesz przegapić żadnej ciekawej premiery w 2009 roku? Zapisz się na nasz newsletter filmowy i wygrywaj filmy na DVD - szczegóły TUTAJ

Więcej o: