Wybrano pierwszą polską Miss Bollywood

Początki są zawsze trudne. W pierwszej edycji wyborów Miss Bollywood Polska startowało dziesięć kandydatek. Biorąc pod uwagę świetną zabawę towarzyszącą wyborom - w przyszłym roku frekwencja wśród startujących z pewnością będzie większa.

Bollywood to już nie tylko egzotyczna fanaberia grupki zapaleńców. Z każdym rokiem grupa fanów filmów powstających w tej mumbajskiej wytwórni snów powiększa się o nowych członków, a moda na Bollywood dociera coraz dalej. Dość powiedzieć, że nie dalej niż kilka godzin temu na ceremonii rozdania Złotych Globów nagrodę za najlepszą muzykę otrzymał A.R.Rahman (pierwszy obywatel Indii, który otrzymał tę nagrodę, twórca muzyki do takich filmów jak np. " Księżniczka i Cesarz " czy "Mój kraj/Swades" ) kompozytor muzyki do filmu " Slumdog. Milioner z ulicy " , a swoje kilka sekund miał też niekoronowany Król Bollywood - Shah Rukh Khan :

Dla wielu, ta kolorowa mieszanka tańca, muzyki, oszałamiających barw i miłosnych historii (uprzedzając głosy protestów dodam, że dokonałem sporego skrótu myślowego) stała się już dawno sposobem na życie. Nic więc dziwnego, że wcześniej czy później musiało dojść do wydarzenia, które stało się faktem sobotniej nocy 10 stycznia - we wrocławskim klubie Madness spośród startujących w wyborach kandydatek wybrano pierwszą w naszym kraju Miss Bollywood Polska.

Zanim jednak doszło do tego wydarzenia wieczoru, zebrani w klubie Madness goście mogli się bawić przy piorunującej mieszance najlepszych piosenek wybranych nie tylko z bollywoodzkich filmów. Przez całą noc rozbrzmiewały również hity z Tollywood i Kollywood, czyli tych wytwórni filmowych położonych w południowych Indiach. Zebrani w klubie świetnie się bawili, a gorąca atmosfera udzieliła się również "przypadkowym" gościom lokalu , którzy znaleźli się na tej imprezie. Kilkoro snowboardzistów (oceniając po przyniesionej przez nich desce snowboardowej; równie dobrze mogli to być jednak fani Krzysztofa Krawczyka ;) ) zebranych przy jednym ze stolików, tak wczuło się w imprezę, że w ostatniej chwili oddelegowali do wyborów miss jedną ze swojego grona. Tajemnicza Ola dzielnie walczyła z resztą kandydatek.

Główna atrakcja wieczoru rozpoczęła się około północy. Dziesięć odważnych dziewczyn ubranych w kolorowe sari i inne indyjskie stroje rozpoczęło rywalizację o tytuł miss. Pierwszym zadaniem był wspólny taniec po którym nastąpił konkurs talentów. Każda z kandydatek mogła wybrać konkurencję, w której czuła się najsilniejsza. Największym zainteresowaniem cieszył się bollywoodzki taniec. Dwie z kandydatek odpowiadały na pytania jury, natomiast jedna zaśpiewała bollywoodzką piosenkę. Poziom startujących był bardzo wysoki - szczególnie tańce wzbudziły wielki entuzjazm widowni. Kandydatki w dokładnie odtworzonych układach choreograficznych wspaniale zatańczyły do muzyki z filmów takich jak " Don " , czy " Czasem słońce czasem deszcz " . Jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem.

Ostatecznie po długich dyskusjach, pierwszą Miss Bollywood Polska została Dorota "Shadora" Szaro z Wrocławia , która porwała wszystkich swoim tańcem do piosenki "Dola Re" z filmu "Devdas" . Pierwszą wicemiss została Joanna "deepika1379" Kowalska, a tytuł drugiej wicemiss przypadł w udziale Malwinie "Marifanie" Nagórskiej.

Oprócz dobrej zabawy, organizatorzy imprezy zadbali również o to, aby podczas konkursu miss zebrać pieniądze potrzebne na rehabilitację dla jednej z forowiczek z forum bollywood.pl Joanny "Galadriel" Zakolskiej , która jakiś czas temu uległa poważnemu wypadkowi podczas podróży do Indii. Oprócz zbiórki pieniędzy przeprowadzona została również aukcja, na której sprzedane zostały unikatowa torba z podobizną Shaha Rukha Khana oraz wydanie DVD filmu " Sekret/Paheli " . Pieniądze z aukcji również zasiliły konto fundacji, która pośredniczy w zbiórce pieniędzy dla Galadriel.

Numer konta, na który można wpłacać pieniądze i także pomóc Galadriel:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" Bank Pekao S.A. nr: 75 1240 1037 1111 0010 0957 3199 konieczne z dopiskiem: darowizna na rzecz Joanny Zakolskiej

Dobra zabawa trwała prawie do białego rana i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku na starcie wyborów stanie jeszcze więcej kandydatek , a jury będzie miało jeszcze trudniejszy wybór.

WIĘCEJ O BOLLYWOOD

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: