Film Wajdy w głównym konkursie Berlinale

Tatarak, nowy film Andrzeja Wajdy, będzie walczył w tym roku o Złotego Niedźwiedzia

W konkursie znalazły się filmy z Argentyny, Danii, Niemiec, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Iranu, Peru, Polski, Rumunii, Hiszpanii, Węgier, Urugwaju i USA.

" Tatarak " będzie rywalizował między innymi z "Cheri" Stephena Frearsa z Michelle Pfeiffer w roli głównej, "Storm" Hansa-Christiana Schmida i "Ricky" François Ozon a. Ponadto poza konkursem zostaną pokazane: zespołowe "Deutschland 09" , " Eden is West " Costa-Gavrasa, zeszłorocznego przewodniczącego jury festiwalu. Również Wajda w 2008 roku postanowił pokazywać " Katyń " poza konkursem.

Angielski tytuł " Tatarak u " to "Sweet Rush" . Film opowiada o starzejącej się kobiecie, która boryka się z nudą i samotnością u boku wiecznie zapracowanego męża lekarza. W końcu spotyka młodego mężczyznę, który sprawia, że bohaterka zaczyna przeżywać drugą młodość i znowu czuć się kobietą. Scenariusz filmu napisał Wajda razem z Olgą Tokarczuk na podstawie prozy Jarosława Iwaszkiewicza, za zdjęcia odpowiada Paweł Edelman . W filmie występują Krystyna Janda , Jadwiga Jankowska-Cieślak , Jan Englert , Paweł Szajda , Julia Pietrucha .

Tak reżyser opowiadałam nam o swoim najnowszym filmie:

Andrzej Wajda: Tatarak to zapach śmierci

59. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbędzie się w dniach 5-15 lutego.

PAP, mallui

AKTORZY O "TATARAKU"

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z FILMU

STEPHEN FREARS O "CHERI" [WIDEO]

Więcej o: