Dom zły - Kinga Preis o nowym filmie Smarzowskiego [wywiad]

Reżyser świetnego Wesela pracuje teraz nad nowym filmem. Zobacz zdjęcia z Domu złego i nasz wywiad dotyczący filmu z Kingą Preis!

O czym będzie "Dom zły"? Opowie Wam o tym Kinga Preis:

W listopadzie ubiegłego roku zrealizowano sceny pierwszego wątku przedstawiające tragiczną historię Edwarda Środonia oraz Bożeny i Zdzisława Dziabasów, która rozegrała się w 1978 roku w tytułowym domu złym . W tej części, oprócz Arkadiusza Jakubika, zagrali Marian Dziędziel (Dziabas) i Kinga Preis (Dziabasowa).

Drugi wątek filmu rozgrywa się w zimowy, mroźny dzień stanu wojennego. W gospodarstwie Dziabasów odbywa się wizja lokalna, w celu wyjaśnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat. Bohaterem tego wątku jest porucznik Mróz. W tej roli zobaczymy Bartłomieja Topę. W tej części wystąpią także Arkadiusz Jakubik (Środoń), Robert Więckiewicz (prokurator Tomala), Eryk Lubos (sierż. Petrycki), Katarzyna Cynke (chor. Lisowska) oraz Robert Wabich (ppor. Lisowski).

Scenariusz filmu napisali Wojciech Smarzowski i Łukasz Kośmicki. Autorem zdjęć jest Krzysztof Ptak (Orzeł za zdjęcia do " Mojego Nikifora " ).

Premiera filmu " Dom zły " planowana jest na jesień 2009 roku. mallui, mat.pras.

Więcej o: