Niedoskonały scenariusz sequela Planu doskonałego?

Spike Lee chciałby już za kilka miesięcy ruszyć z pracami na planie kontynuacji swojego udanego thrillera Plan doskonały. Problemem jest jednak scenariusz. Przynajmniej do pewnego czasu był...

Pierwotnie scenariusz kontynuacji miał napisać Russell Gewirtz , twórca debiutujący w 2006 roku znakomitą (choć niedoskonałą) fabułą oryginału. No i napisał. Jego tekst nie spodobał się jednak Lee (cóż, jeśli był równie kiepski co scenariusz " Zawodowców " , to wcale się nie dziwię). Reżyser zrezygnował więc ze współpracy z Gerwitzem i zwrócił się do Terry'ego George'a.

George to reżyser " Drogi do przebaczenia " , " Hotelu Ruanda " , a ponadto scenarzysta chociażby " W imię ojca " . Może się pochwalić dwiema nominacjami do Oscara i nagrody BAFTA.

Dla przypomnienia zwiastun " Planu doskonałego " :

Druga odsłona " Planu doskonałego " nie opowie o kradzieży diamentów, jak wcześniej zapowiadano. Lee nie zamierza jednak póki co zdradzać fabuły swojego filmu. Może to i lepiej... Wiemy tylko, że prace nad scenariuszem dobiegają końca (choć reżyser " 25. godziny " plącze się w zeznaniach na ten temat - czyżby nie dogadywał się również z nowym scenarzystą?).

Lee chciałby wyjść na plan jeszcze w tym roku (latem lub na jesieni). Warto dodać, że w kontynuacji powrócą gwiazdy " Planu doskonałego " : Clive Owen , Jodie Foster , Chiwetel Ejiofor i Denzel Washington .

kapryśny

Więcej o: