Piękna Jude Law [galeria]

Na Berlinale brytyjski aktor zaprezentuje się w nietypowym wcieleniu

Poznajecie panią na zdjęciu? To przystojny Brytyjczyk Jude Law , tyle że tym razem w mocnym makijażu. Law wcielił się w Minx, sławną supermodelkę w niezależnej produkcji " Rage ", która zostanie pokazana na rozpoczętym w czwartek festiwalu w Berlinie.

Film wyreżyserowała Sally Potter, która na koncie ma między innymi " Orlanda " na podstawie powieści Virginii Wolf. Tam tytułową postać - Orlanda i Orlandy - zagrała wspaniale androgyniczna Tilda Swinton.

Patrząc na przebranego za kobietę Jude'a można się domyślać, że i tym razy pani Potter porusza kwestię migotliwości płci. Poza tym, na oficjalnej stronie reżyserki czytamy:

"Rage" mówi między innymi o paskudnym, komercyjnym wykorzystywaniu piękna. Nakręcane marketingiem, podszyte lękiem przed starością, spaczone przez kult gwiazd...obraz staje się wszystkim.
Jude Law, którego uroda bywała wykorzystywana przeciwko niemu, podjął odważną decyzję przyjmując rolę Minx.
Co zaskakujące, im bardziej stawał się "nią", wystrojony i umalowany, tym bardziej szczera była jego gra. Bardzo starał się odsłonić. Praca na planie z nim była niesamowicie intensywna.

Prócz Jude'a Law w tej niezależnej produkcji wystąpili również Judi Dench , Steve Buscemi i Eddie Izzard. Powyżej wszyscy aktorzy na zdjęciach promocyjnych.

mallui

Więcej o: