Będzie kolejny film o seryjnym mordercy

Największym zmartwieniem Johna Wayne`a Gacy`ego po złapaniu go przez policję było to, że ktoś dowie się o jego homoseksualizmie. Ponad trzydzieści ciał zakopanych pod podłogą jego domu było dla niego mniejszym powodem do zmartwień...

"Serial killer movies" od dłuższego już czasu mają się dobrze w amerykańskiej kinematografii. I choć kręcone były już wcześniej (żeby wspomnieć choć o "Dusicielu z Bostonu" z 1968 roku z Tonym Curtisem w roli tytułowej), to dopiero ogromny oskarowy sukces " Milczenia owiec " Jonathana Demme'a otworzył im drogi na salony. Jedne opowiadają o prawdziwych seryjnych mordercach, którzy w Stanach mają niemal status gwiazd popkultury, inne o fikcyjnych zabójcach - każdego roku powstają nowe. Wkrótce zobaczymy kolejny opowiadający tym razem o Johnie Wayne'ie Gacym.

John Wayne Gacy, aktywny działacz polityczny szanowany przez społeczeństwo, nieobojętny na ludzką biedę. Często pomagający niezamożnym, działacz społeczny, który także w przebraniu clowna rozbawiał dzieci na przyjęciach. Prywatnie właściciel mieszkania, pod którego podłogami zakopał ponad trzydzieści ciał zamordowanych przez siebie młodych homoseksualistów. Po schwytaniu przez policję najbardziej obawiał się tego, że opinia publiczna dowie się, że jest homoseksualistą. Bycie potworem było na dalszym miejscu listy jego zmartwień. (popcorner.pl)

Głównym bohaterem filmu "Dear Mr. Gacy" będzie Jesse Moss (w którego postać wcieli się Jason... Moss), student obsesyjnie zainteresowany postacią Gacy'ego, który w 1994 roku rozpoczął korespondencję z oczekującym na wyrok śmierci seryjnym mordercą. Mossowi udało się nawet spotkać z Gacym w celi śmierci i cudem uniknąć jego ataku.

W tym opartym na pamiętnikach Mossa ("The Last Victim") filmie, w postać mordercy wcieli się William Forsythe , a całość wyreżyseruje Svetozar Ristovski, dla którego będzie to anglojęzyczny debiut. Produkcją zajmie się Clark Peterson , dla którego nie będzie to pierwsze filmowe spotkanie z seryjnym mordercą. Peterson wcześniej wyprodukował " Monster " z Charlize Theron .

SERYJNI MORDERCY W KINIE, CZ.1 SERYJNI MORDERCY W KINIE, CZ.2

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: