Fiennes będzie reżyserem, Szekspir już czeka

Ralph Fiennes najwyraźniej pozazdrościł reżyserskich debiutów kolegom i koleżankom po fachu. Postanowił sam spróbować swoich sił po drugiej stronie kamery. Zacznie od adaptacji mniej znanego dramatu Szekspira

Aktor przymierza się do przeniesienia na duży ekran "Koriolana", uważanego z jedną z trudniejszych do inscenizacji prac Williama Szekspira. Planuje też wystąpić w tytułowej roli, powtórzyłby w ten sposób swój sceniczny występ. Postać matki Koriolana, Wolumnii, zagra Vanessa Redgrave.

"Koriolan", inspirowany fragmentami prac Plutarcha i Liwiusza, opowiada o życiu rzymskiego dowódcy Gnejusza Marcjusza Koriolana - jego nieudanej próbie zostania konsulem i zdradzieckim planie podbicia Wiecznego Miasta wraz w wojskami Wolsków . Akcja tragedii, poruszających wiele interesujących kwestii natury polityczno-społecznej, rozpoczyna się tuż po wygnaniu Tarkwiniuszy z Rzymu.

Ralph Fiennes , którego mogliśmy niedawno podziwiać w " Księżnej " , zaś wkrótce pojawi się na ekranach polskich kin w oscarowym " Lektorze " , szykuje uwspółcześnioną wersję dzieła Szekspira. Podobno wybrał już lokalizacje w Serbii i może ruszać z pracami na planie, gdy tylko uzgodnione zostaną wszystkie kwestie finansowe. Jestem naprawdę ciekaw, jak ten dobry aktor sprawdzi się w roli reżysera.

kapryśny

Więcej o: