Zwiastun Bękartów wojny już jest!

No i doczekaliśmy się. Planowana premiera zwiastuna najnowszego filmu Quentina Tarantino już za nami, a my możemy go w końcu zaprezentować.

W ostatnich dniach, za sprawą emisji w programie Entertainment Tonight , mogliśmy zobaczyć dwie zapowiedzi zwiastuna " Bękartów wojny " w reżyserii Quentina Tarantino . We wtorek pojawiła się zapowiedź krótsza :

Dziś natomiast pojawiła się zapowiedź dłuższa :

Premiera pełnego zwiastuna była zaplanowana na jutro, ale pojawił się wcześniej, bo przed paroma minutami. Oto i on:

Korzystając z okazji, przypomnijmy kilka rzeczy, które wiemy o tym filmie.

1. Polski tytuł, jak widać wyżej, to "Bękarty wojny" . Dystrybutor zrezygnował z możliwości zrobienia celowego błędu w tytule. W oryginalnym tytule - "Inglourious Basterds" - nie trzeba specjalnie długo szukać, aby odkryć dwie literówki.

2. Światowa premiera filmu odbędzie się prawdopodobnie na festiwalu filmowym w Cannes w połowie maja tego roku . Film jest montowany w zawrotnym tempie tylko po to, alby zdążyć na ten właśnie festiwal. Potem do szerokiej dystrybucji trafi w sierpniu, a dokładnie 19 sierpnia . Dwa dni przed amerykańską premierą, 17 sierpnia film zostanie zaprezentowany we Francji. Polska premiera przewidziana została na 11 września .

3. Film jest remakiem włoskiego filmu "Inglorious Bastards" ("Bohaterowie z piekła", "Dranie bez chwały" - polskich tytułów miał ten film wiele) w reżyserii Enzo Castellariego.

Zwiastun filmu Castellariego:

Po tym jednak, co wiemy na temat filmu Tarantino, z oryginału został w nim chyba tylko tytuł, a i tak "dorzucono" do niego dwie literówki. W każdym bądź razie, Enzo Castellari pojawi się w "Bękartch wojny" w epizodycznej roli. Poniżej jego zdjęcie z planu filmu:

4. Według Variety film podzielony zostanie na pięć rozdziałów:

Rozdział Pierwszy: Dawno, dawno temu w okupowanej przez Niemców Francji Rozdział Drugi: Niechlybne bękyrty Rozdział Trzeci: Niemieckie noce w Paryżu (nakręcony na taśmie czarno-białej w stylu francuskiej Nowej Fali) Rozdział Czwarty: Operacja "Kino" Rozdział Piąty: Zemsta Ogromnego Pyska

5. W filmie znajdzie się krótka niemiecka propagandówka wyreżyserowana przez Eliego Rotha . Zwać się będzie "Stolz der Nation" ("Duma Narodu") i opowiadać o Fredricku Zollerze, niemieckim bohaterze wojennym granym przez Daniela Bruhla . Póki co zobaczyć możemy kilka fotek dotyczących tego filmu:

6. Tarantino miał nadzieję, że muzykę do jego filmu napisze Ennio Morricone , ale włoski mistrz zrezygnował z powodu zbyt krótkiego czasu na przygotowanie ścieżki dźwiękow ej. Zamiast tego zajął się muzycznym zilustrowaniem najnowszego filmu w reżyserii Giuseppe Tornatore - "Baaria - La porta del vento".

7. Według występującego w filmie BJ Novaka, jest to "jeden z najbardziej odjazdowych filmów, jakie kiedykolwiek widział" :

WIĘCEJ O FILMIE BĘKARTY WOJNY

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: