Po Juno czas na... zombie

Diablo Cody nie próżnuje: za kilka miesięcy w kinach pojawi się jej film o opętanej cheerleaderce, a nagrodzona Oscarem scenarzystka Juno już szykuje nową produkcję - komedię romantyczną o zombie!

Tym razem niestety Cody nie napisze scenariusza, a jedynie wraz z Masonem Novickiem wyprodukuje ekranizację powieści S. G. Browne'a zatytułowanej "Breathers: A Zombie's Lament" . Książka pojawi się w księgarniach już 3 marca. Jej pierwszy rozdział w języku angielskim możecie przeczytać tutaj .

Bohaterem "Breathers: A Zombie's Lament" jest Andy Warner - zwyczajny facet, który niedawno zamienił się w zombie . Odrzucony przez rodziców, opuszczony przez przyjaciół ma problemy z przystosowaniem się do nowej sytuacji. Wszystko zmienia się, gdy Andy spotyka szalenie seksowną samobójczynię Ritę oraz dwudziestolatka Jerry'ego, ofiarę wypadku samochodowego z dziurą w czaszce i zamiłowaniem do renesansowej pornografii. Wkrótce rozpoczną walkę o... równe prawa dla zombie!

Brzmi fantastycznie! Liczę na zabójczo dowcipną czarną komedię. I szkoda, że Cody nie zaadaptuje tej historii na potrzeby dużego ekranu (na szczęście już na jesieni premiera jej komediowego horroru " Jennifer's Body " z Megan Fox ). Zrobi to natomiast Geoff LaTulippe (który sprzedał nie tak dawno swój pierwszy scenariusz - "Going the Distance"). Czekam na kolejne informacje o tym projekcie. Macie jakieś propozycje obsadowe?

kapryśny

Nie chcesz przegapić żadnej ciekawej premiery? Zapisz się na nasz newsletter filmowy - szczegóły TUTAJ  

Więcej o: