Kolejne Zejście

W 2005 roku Sarah zeszła do jaskiń po raz pierwszy. Wiele wniosków z tej przygody nie wyciągnęła, bo wkrótce zejdzie do jaskiń po raz drugi.

O reżyserze oryginalnego " Zejścia " Neilu Marshallu można powiedzieć wiele. Dla jednych wniósł swoimi filmami wiele ożywienia do współczesnego kina, dla drugich wyreżyserowane przez niego filmy są jedynie złej jakości kiczem. Ja zdecydowanie skłaniam się ku pierwszej z tych opinii . Widziałem do tej pory trzy filmy Marshalla (z czterech możliwych) i każdy wylądował wysoko w moim rankingu ulubionych filmów. Tak, nawet " Doomsday " ...

No ale dość o Marshallu, bo to nie on stanął za kamerą sequela swojego filmu z 2005 roku - "Zejście". Przypomnijmy, że oryginał opowiadał o grupie dziewczyn, amatorek eksploracji jaskiń, na które w jednej z nich czekała niemiła niespodzianka w postaci bandy krwiożerczych crawlerów . Dziewczyny musiały stoczyć z nimi krwawą walkę, której zapis złożył się na świetny film, który u niejednego widza wzbudził poczucie klaustrofobii. "Zejście" skończyło się, jak na horror przystało, furtką otwierającą możliwość na nakręcenie kontynuacji. I choć nie jestem specjalnie zadowolony, że sequel powstanie (wolę mniej pozytywne zakończenie), to jednak nie mam nic do gadania, bo ten trafi do kin pod koniec marca.

A na razie do sieci trafił zwiastun:

Film wyreżyserował Jon Harris , który w pierwszej części odpowiedzialny był za montaż. "Zejście 2" to jego debiut reżyserski i nie należy się po nim chyba spodziewać nic więcej, niż powtórki z rozrywki.

WIĘCEJ O FILMIE ZEJŚCIE

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: