Matrix nowej generacji?

Czy wchodzący do amerykańskich kin w kwietniu tego roku Sleep Dealer ma szansę stać się Matriksem XXI wieku? Jego zwiastun z pewnością zapowiada się smakowicie.

"Sleep Dealer" wyreżyserowany przez Aleksa Riverę pokazany został już na kilku filmowych festiwalach, łącznie z zakończonym niedawno festiwalu filmowym w Sundance, gdzie zdobył jedną z nagród . Zdobył też kilka pochlebnych słów z ust samego Guillermo del Toro oraz zainteresowanie producentów, dzięki któremu już w kwietniu trafi do szerszej dystrybucji w amerykańskich kinach. A dokładniej rzecz biorąc 17 kwietnia. Czy ma szansę zdobyć podobną popularność jak dekadę temu udało się to " Matrixowi " ? A może to tylko kolejny film, którego ambicje kończą się na czerpaniu garściami ze wzoru? Powinniśmy się przekonać już niedługo.

Akcja filmu Rivery umiejscowiona jest w niedalekiej przyszłości. Pomiędzy granicą Stanów Zjednoczonych i Meksyku wybudowany zostaje mur rozdzielający obydwa państwa. Wielu Meksykanów podejmuje się pracy polegającej na wirtualnym sterowaniu maszynami na terenie USA, którą to pracę mogą wykonywać nie ruszając się ze swojego kraju. Wkrótce specyficzna praca na odległość połączy trójkę nieznajomych , którzy połączą swe siły w niebezpiecznym zadaniu.

Dwa zwiastuny "Sleep Dealer":

I do kolekcji jego plakat:

Sleep DealerSleep Dealer Sleep Dealer

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: