Miliard Batmana

Mroczny Rycerz Christophera Nolana jest coraz bliższy pierwszej trójki najbardziej dochodowych filmów w historii kina. Właśnie zarobił swój pierwszy miliard.

Studio Warner Bros. poinformowało dzisiaj, że " Mroczny Rycerz " przekroczył magiczną granicę miliarda dolarów wpływów z dystrybucji filmu na całym świecie . Film Christophera Nolana stał się tym samym czwartym filmem w historii , któremu udała się ta sztuka. Przed nim w tym "zarobkowym" zestawieniu wszech czasów znajdują się już tylko " Titanic " , " Władca pierścieni: Powrót Króla " oraz " Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka " .

Według serwisu Box Office Mojo "Mroczny Rycerz" zarobił w Stanach Zjednoczonych ponad 533 milionów dolarów , a sumę tę niemal podwoił wpływem z rynków zagranicznych, gdzie widzowie wydali 468 milionów dolarów , by móc zobaczyć sequel filmu " Batman - Początek " . Jest to tym samym jedyny film w pierwszej dwudziestce najbardziej dochodowych produkcji, z którego zyski krajowe przewyższyły zysk osiągnięty za granicą . Warto też zauważyć, że pierwszy z filmów Nolana opowiadających o przygodach Człowieka-Nietoperza zarobił "zaledwie" 372 miliony dolarów - w historii nie zdarzyło się jeszcze tak, by sequel jakiegoś filmu zarobił ponad dwukrotnie więcej od swojego poprzednika.

Pierwsza dziesiątka najbardziej dochodowych filmów w historii kina:

Top Box OfficeTop Box Office Top Box Office

Źródło

Czy zysk osiągnięty przez "Mrocznego Rycerza" zwiększy się jeszcze bardziej po dzisiejszej ceremonii rozdania Oscarów, w której został nominowany aż do ośmiu nagród? Pewnie tak, szczególnie że kilka statuetek powinien "zgarnąć" bez większego problemu. Trudno jednak przypuszczać, żeby udało mu się przegonić rekordzistę pod względem zysku, czyli "Titanica", który zarobił miliard osiemset milionów dolarów. Z hakiem.

Ceremonia rozdania Oscarów już dzisiaj. Zapraszamy na naszą relację na żywo z tego wydarzenia!

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: