Premiera DVD - Showgirls

Najstraszniejszy horror wszech czasów powrócił w nowym wydaniu DVD. Tego nie wolno przegapić.
Młoda i piękna Nomi marzy o karierze tancerki. Udaje się więc do Las Vegas, by tam wziąć udział w przesłuchaniach do jednego z najsłynniejszych przedstawień rewiowych - "Bogini". Kiedy zostaje zaangażowana nie przypuszcza, że w rzeczywistości wkroczy w świat pełen wyrachowania, przemocy i seksu. Na swojej drodze spotka wielu ludzi, w tym gwiazdę rewii - Cristal Connors, z którą zaczyna ją łączyć przedziwna więź - ni to fascynacji, ni to nienawiści... (Opis dystrybutora)

Randy Meeks, pracownik wypożyczalni kaset wideo i wierny fan horrorów został zapytany kiedyś przez tajemniczego mordercę w masce, jaki jest jego ulubiony horror. Randy bez zastanowienia odparł że " Showgirls " ... I w tej odpowiedzi filmowego bohatera "Krzyku 2" jest sporo prawdy, bo film Paula Verhoevena jest na swój sposób rzeczywiście straszny. Powtórka ze współpracy opromienionego sławą " Nagiego instynktu " tandemu Verhoeven/ Eszterhas okazała się wielką klapą , a Eszterhasowi już nigdy nie udało się napisać porządnego scenariusza. Jego trzecie podejście do erotycznego thrillera - " Jade " - również okazało się niewypałem (choć film był całkiem niezły), bo zresztą tylko osoba obdarzona niebywałą wyobraźnią mogła sobie wyobrazić Davida Caruso w roli filmowego kochanka. No ale mniejsza o dalsze dokonania pana, który napisał "Showgirls".

Pozostając jeszcze na chwilę w temacie "Krzyku" i Randy'ego Meeksa, zdradził on w drugiej części hitowej trylogii (wkrótce być może czwarta część) przepis na udany sequel horroru. Przepis był prosty i ograniczał się do prostych reguł typu więcej akcji i więcej trupów. Z tego przepisu skorzystał również Eszterhas podczas pisania scenariusz do "Showgirls" . Okazało się jednak, że w przypadku erotycznego thrillera stosowanie tych zasad nie wystarczyło. Zwiększona do granic możliwości (więcej już tylko w filmach porno) liczba nagich pań i potrójna dawka kontrowersji - to było za mało, aby stworzyć kinowy przebój. A może zabrakło talentu i charyzmy Sharon Stone i Michaela Douglasa ? Elizabeth Berkley w roli ambitnej do przesady Nomi Malone mogłaby stanowić wzór dla adeptek aktorstwa, które na jej przykładzie szybko nauczyłyby się jak grać nie należy , natomiast mdły Kyle MacLachlan wyróżnia się w "Showgirls" jedynie beznadziejną fryzurą. Trochę lepsza jest Gina Gershon , która najwyraźniej zasmakowała w rolach kobiet o lesbijskich skłonnościach - rok później pojawiła się w " Brudnych pieniądzach " , filmie wyreżyserowanym przez braci Wachowskich . Tak czy owak i tak zadaniem pani Gershon w "Showgirls" było dobrze wyglądać - resztą przejmować się nie musiała.

Zachodzę w głowę, jakim cudem broniłem kiedyś tego filmu. Pozostaje jednak faktem, że byłem jedną z niewielu osób, które miały kilka ciepłych słów dla filmu Verhoevena i do niedawnego powtórnego seansu nie zmieniałem tej opinii (tak samo jak jestem jednym z niewielu żyjących fanów " Striptease " z Demi Moore ). Teraz jednak zmuszony jestem do lekkiego zweryfikowania tej opinii, bo "Showgirls" jest filmem tak koszmarnie słabym, że nie sposób go nijak bronić. Choć muszę przyznać, że jest w tej słabiźnie coś intrygującego, co pozwala przetrwać przed ekranem. Momentami wydaje się, że na poważnie tak słabego filmu nakręcić się nie da i że jego twórcom przyświecał jakiś bliżej nieokreślony cel. Być może wzięli sobie za punkt honoru nakręcenie najgorszego filmu w historii kina? Jeśli tak to gratulacje - ciężko chyba znaleźć podobne kuriozum nakręcone za taką ilość pieniędzy. W dobie wszechobecnego kryzysu 45 milionów dolarów wydane na nakręcenie "Showgirls" robi podwójne wrażenie.

Tytuł: Showgirls Tytuł oryginalny: Show Girls Wydanie: 1 DVD Kategoria: Musical Reżyseria: Paul Verhoeven Obsada: Elizabeth Berkley, Kyle MacLachlan, Gina Gershon, Glenn Plummer, Gina Ravera, Robert Davi, Alan Rachins, Lin Tucci, Greg Travis, Al Ruscio, Patrick Bristow, William Shockley, Michelle Johnston, Dewey Weber, Rena Riffel Dodatki: bezpośredni dostęp do scen, zwiastun Format i język dźwięku: angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1) Napisy: polskie Format obrazu: 16:9 Czas: 126 minut Rok produkcji: 1995 Dystrybutor: Epelpol

WIĘCEJ O PREMIERACH DVD

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: