Kto wyreżyseruje ekranizację Zaćmienia Stephenie Meyer?

Studio Summit Entertainment pożegnało się nie tak dawno z Catherine Hardwicke i do pracy nad "Księżycem w nowiu" zatrudniło Chrisa Weitza. Niewiadomą pozostawało nazwisko reżysera zapowiedzianej już ekranizacji kolejnej części sagi Stephenie Meyer - Zaćmienia. Aż do dziś?

Entertainment Weekly donosi, że trwają już rozmowy z kilkorgiem filmowców. Summit Entertainment jest podobno zainteresowane zatrudnieniem... Drew Barrymore (pojawiła się w ogóle teoria, że zdaniem producentów książki Meyer z lepszym wyczuciem zekranizują kobiety), ale póki co żadna ze stron oficjalnie nie potwierdziła tych rewelacji.

Dla Barrymore nie byłaby to pierwsza przygoda z reżyserią. Na jesieni odbędzie się premiera jej debiutanckiego komediodramatu "Whip It!" z gwiazdą " Juno " , Ellen Page , w roli outsiderki, która znajduje swoje miejsce w małomiasteczkowej społeczności dzięki rodzącej się miłości do... wrotek. Wcześniej Barrymore zaangażowała się jako producentka w realizację takich filmów, jak "Donnie Darko" czy " Miłosna zagrywka " .

Co myślicie o Barrymore w kontekście ekranizacji "Zaćmienia"? Poniżej prezentujemy pis fabuły książki (Wydawnictwo Dolnośląskie):

Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W dodatku, wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami, zmuszona jest wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba. Zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany - co Bella ma wybrać: życie czy śmierć?

kapryśny

Więcej o: