Himilsbach i Maklakiewicz wracają na płycie

Na MySpace można posłuchać w całości płyty poświęconej pamięci Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza, na której śpiewają Hanna Banaszak, Maciej Maleńczuk, Stanisław Soyka, Andrzej Grabowski, Jacek Bończyk, Jacek "Budyń" Szymkiewicz i zespoły Habakuk oraz Ptaszyska

* Różni wykonawcy - Jest dobrze - przez 40 lat filmy z udziałem Maklakiewicza i Himilsbacha cieszyły się ogromnym powodzeniem, stały się kultowe, zdobywając coraz młodsze rzesze fanów. Gdzie tkwi fenomen tych postaci tak dobrze zapamiętanych i często cytowanych w życiu codziennym?

Cały czas zastanawiam się dlaczego i dochodzę do wniosku, że duch anarchii, który był potrzebny w poprzednim systemie, w nowym jest potrzebny jeszcze bardziej: wolność, kontrowersyjność i silne poczucie własnej tożsamości - mówi Janusz Kondratiuk.

Do tej pory nie było wydawnictwa, które poświęcone byłoby wyłącznie tym dwóm niezapomnianym postaciom, dlatego nie ma wątpliwości, że płyta odbije się szerokim echem na polskiej scenie muzycznej. POSŁUCHAJ SOBIE .

Album zwiastuje piosenka w wykonaniu Andrzeja Grabowskiego:

A oto okładka płyty:

okładka płytyokładka płyty okładka płyty

Źródło: infomuzyka.pl

Więcej o: