Kevin Smith opowiada o swoim najnowszym filmie

Najnowszy film w reżyserii Kevina Smitha ma trafić do kin dopiero w styczniu przyszłego roku. A jako że wokół tej produkcji narosło kilka nieścisłości, reżyser postanowił osobiście je wyjaśnić.

Zacznijmy od początku. Portale filmowe donosiły jakiś czas temu, że Kevin Smith ma zająć się reżyserią filmu pod wiele mówiącym tytułem "A Couple Dicks" , w którym główne role zagrają Bruce Willis i Tracy Morgan . Miał to być pierwszy przypadek w karierze reżysera, w którym zająłby się scenariuszem cudzego autorstwa (Mark Cullen, Robb Cullen) . Sprawa powstania filmu przyniosła jednak pewien dość znaczny zwrot akcji. Początkowo planowana na komedię bez zakusów cenzorskich (kategoria wiekowa R - widzowie poniżej 17 lat tylko w towarzystwie rodzica bądź innego opiekuna ), zamieniła się w dużo łagodniejszy projekt (kategoria wiekowa PG-13 - od lat 13 ). Zamienił się też jej tytuł. Z dwuznacznego "A Couple Dicks" (równie dobrze "Richardów 2-óch", co i "Dwa ku[beep]sy") zrobił się "A Couple of Cops" ("Dwóch gliniarzy").

Co na to wszystko Kevin Smith? Dowiecie się oglądając poniższe wideo. Ale zanim ono, krótkie podsumowanie monologu reżysera:

- Scenariusz jest zdecydowanie "R-Rated" i zawiera sporo pieprznego języka. - Studio Warner Bros rozważało obniżenie kategorii wiekowej filmu, ale Willis, Morgan, Smith oraz szef Warner Bros Jeff Robinov zdecydowali, że lepiej będzie pozostać przy oryginalnym zamyśle . - Związani z tym projektem zgodzili się na dużo mniejsze niż zwykle stawki - tak bardzo gotowi są poświęcić się dla filmu. - Budżet tego filmu, choć większy niż budżety poprzednich filmów Smitha, nie jest specjalnie wielki . - Będzie to film o "dwóch facetach, którzy ze sobą rozmawiają". - W filmie znajdzie się miejsce dla kilku scen akcji aczkolwiek nie będzie to akcja na miarę filmów Zacka Snydera.

Cały wywiad ze Smithem:

A tak fabułę "A Couple of Cops" streszcza serwis IMDb.com :

Komedia o dwóch gliniarzach, których przygody obejmują odnalezienie skradzionej karty baseballowej, uratowanie kobiety oraz zatargi z gangsterami piorącymi brudne pieniądze.

WIĘCEJ O FILMACH KEVINA SMITHA

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: