Watykan zbojkotuje Anioły i Demony?

Już 15 maja tego roku na ekrany kin zawita najnowszy film Rona Howarda nakręcony na podstawie książki Dana Browna. Akcja promocyjna trwa, tymczasem sporo wskazuje na to, że spece od PR-u dostaną pomoc ze strony Watykanu, który zbojkotuje film "Anioły i Demony".

Nie od dzisiaj wiadomo, że nie jest ważne to, co mówi się o kimś, a liczy się tylko to, że się mówi. Biorąc to pod uwagę, trudno uwierzyć, żeby twórcy filmu opartego na powieści autora bestsellerowego " Kodu Da Vinci " zmartwili się informacjami, które napływają ze strony Watykanu. A według tych informacji podanych w piątkowym wydaniu katolickiego włoskiego dziennika "Avvenire" , Stolica Apostolska zamierza nawoływać do bojkotu filmu Rona Howarda .

"Avvenire" donosi, że kościół "nie może zaaprobować" tak problematycznego filmu jak " Anioły i Demony " . Dziennikowi wtóruje turyńska La Stampa , która potwierdza te informacje, cytując też wypowiedź arcybiskupa Velasio De Paolisa , który ostrzega przed "efektem bumerangu". De Paolis zauważa fakt, że podobny bojkot może doprowadzić do zgoła odwrotnego efektu i wzrostu zainteresowania filmem.

Watykan jak na razie nie potwierdza informacji włoskich dzienników. Wcześniej władze Stolicy Apostolskiej zabroniły ekipie filmowej kręcenia w Watykanie.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku premiery " Kodu Da Vinci " , wielkiego kinowego hitu z 2006 roku. Watykański bojkot nie przyniósł producentom żadnego większego kłopotu i nie przeszkodził w zarobieniu przez film około 760 milionów dolarów z dystrybucji na całym świecie.

Anioły i demony - pełny zwiastun

WIĘCEJ O FILMIE ANIOŁY I DEMONY

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: