Dennis Quaid jako Bill Clinton

Nie tak dawno temu prezentowaliśmy listę dziesięciu filmowych prezydentów. Do tej szerokiej rodziny po raz drugi dołączy niedługo Dennis Quaid, który wcieli się w postać Billa Clintona.

Temat nie jest nowy. Już dwa lata temu mówiło się, że pracę nad scenariuszem do nowego filmu rozpoczyna Peter Morgan , nominowany do Oscara za scenariusz do filmu " Królowa " . Nowy film miał się skupić na relacjach pomiędzy premierem Tony Blairem, a dwójką amerykańskich prezydentów - Billem Clintonem i Georgem W. Bushem w momencie przekazywania prezydentury z rąk Clintona w ręce sportretowanego ostatnio przez Olivera Stone'a Busha . Od momentu ogłoszenia tej wiadomości zapadła jednak cisza i nie było wiadomo, jaki jest dalszy los tego projektu, który miałby być dopełnieniem "trylogii Blaira" , w której skład wchodziły "The Deal" z 2003 roku oraz wspomniana wyżej "Królowa" . W obu filmach w rolę premiera Tony'ego Blaira wcielił się niedawny David Frost - Michael Sheen .

Sprawa trzeciego filmu powróciła dopiero w ostatnich dniach. Okazuje się, że zapowiadaną produkcję będzie można zobaczyć w telewizji - zostanie nakręcona na potrzeby stacji HBO.

W "The Special Relationship" do roli Tony'ego Blaira po raz trzeci powróci Michael Sheen . Billa Clintona ma zagrać Dennis Quaid , a w rolę jego żony Hillary wcieli się Julianne Moore . Film opowiadać będzie o politycznych przepychankach pomiędzy nowo mianowanym premierem Wielkiej Brytanii, a prezydentem Stanów Zjednoczonych . Wygląda więc na to, że Morgan zrezygnował z mieszania do fabuły George'a W. Busha i skupi się wyłącznie na prezydenturze Clintona.

Produkcja filmu nie została jeszcze rozpoczęta, ale wiele wskazuje na to, że zdjęcia ruszą już wkrótce. "The Special Relationship" ma być reżyserskim debiutem Morgana.

Dla Dennisa Quaida rola prezydenta Stanów Zjednoczonych nie będzie niczym nowym. W 2006 roku pojawił się na ekranie jako prezydent Joseph Stanton w filmie Paula Weitza "American Dreamz" .

A poniżej zwiastun "Królowej":

WIĘCEJ O PETERZE MORGANIE

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: