Święto Kina OFF we Wrocławiu

10. jubileuszowy Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN rozpocznie się już 22 kwietnia w kinie "Warszawa" we Wrocławiu

Odbędzie się wiele pokazów filmowych, m. in. pokaz filmów niemieckich oraz "Świat w dokumencie". Jak co roku filarami Festiwalu będą dwa konkursy - Konkurs Filmów Zagranicznych, oraz Konkurs Filmów Polskich . Zwycięzcę pierwszego zmagania tradycyjnie wybierze publiczność, natomiast zdobywców KANewek wśród filmów polskich wybierze Jury - tym razem złożone z jurorów uczestniczących w poprzednich edycjach. To oni przyznają nagrody w kategorii: dokument, fabuła, oraz - po raz pierwszy w tym roku - animacja.

Ponieważ nie moglibyśmy przejść obojętnie obok twórczości Jurorów, postanowiliśmy przygotować niespodziankę dla publiczności. W sobotę odbędą się projekcje o nazwie "Jurorskie specjały ", podczas których zaprezentujemy filmy, którymi, dziś sławni i uznani w środowisku filmowcy, zaczynali swoją karierę.

W niedzielę (26.04), czyli ostatni dzień Festiwalu, odbędzie się konkurs Grand Prix Dekady KAN, podczas którego o miano najlepszego filmu dziesięciolecia rywalizować będą filmy, które do tej pory otrzymały KANewkę Publiczności. Będzie to wspaniała uczta dla miłośników kina. Nagrodę przyzna Publiczność.

Ponieważ KAN to Festiwal, który stawia na niezależną twórczość i chce promować młode talenty, również w niedzielę odbędzie się premiera filmu "Teraz i zawsze" Artura Pilarczyka , niezwykle dobrze zapowiadającego się scenarzysty i reżysera.

Oczywiście Festiwal KAN to nie tylko uczta filmowa. Codziennie po zakończeniu projekcji w Klubie Festiwalowym "Włodkowica 21" odbywać się będą dodatkowe wydarzenia, m. in. występ kabaretu OTO.oni, koncerty zespołów The Crackers, Mango Collective, Lili Marlene . Będzie to także okazja do rozmowy z twórcami i jurorami o kinie, filmach i pasji.

Już dziś serdecznie zapraszamy na 10. jubileuszowy festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN!!! Szczegóły: www.kan.art.pl

mat.organizatorów

Więcej o: