Antychryst: nie taki straszny zwiastun

Lars von Trier wreszcie pokazuje pierwszą zapowiedź, a wraz z nią więcej szczegółów ze swojego nowego filmu "Antychryst". Czy możemy spodziewać się nowatorskiego horroru?

Mam nadzieję, że zwiastun nie ukazuje kluczowych dla filmu scen i momentów, jak to często ma miejsce w zwiastunach amerykańskich produkcji. Gdyby tak było, to trudno by uznać " Antychryst " za horror wyznaczający nowe granice gatunku (a tak już teraz się o nim mówi). Niepokojąca muzyka, mgła, opętanie itd. - "horrorowe" chwyty, które możemy zobaczyć w poniższym trailerze, wcale nie prezentują się zbyt oryginalnie, choć zostały bez zarzutu zastosowane:

Dla przypomnienia streszczenie fabuły filmu:

Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami. Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy.

Film wejdzie do kin w całej Europie, w tym także Polsce, 29 maja.

M.G.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery kinowej? Zapisz się na nasz cotygodniowy newsletter filmowy - szczegóły TUTAJ !

Więcej o: